Milići trijumfalno završili sezonu

Trijumfom nad Radničkim, Milići su turbulentnu sezonu, sa 48 bodova, okončali na trećem mjestu na tabeli Regionalne lige, grupa Istok. Utakmica 30. kola u Karakaju, bila je tvrda, teška, puna energije i tenzije, sa mnogo lijepih pogodaka i velikim preokretom ekipe iz Milića.

Susret je počeo mirno, ispitivanjem snaga. Gosti su  kontrolisali igru, a domaća ekipa agresivnošću i borbenošću pokušavala  da stvori  priliku  za pogodak. Prvu pravu šansu Radnički  stvara u 24. minutu, kada Teodorović gubi loptu na sredini terena, i u dobrom kontranapadu, u šesnaestercu  dolazi do sudara Jolovića  i Vuksića, a arbitar Mirić dosuđuje kazneni udarac. Sa bijele tačke siguran je bio Džafić, za vođstvo domaćih od 1:0. Minut-dva nakon toga, priliku  za poravnanje imao je Vidović sa 16 metara, ali lopta odlazi preko gola. Drugi pogodak Radničkog, u 32. minutu, pao je nakon  dobre kontre, kada Vasić centrira sa lijeve strane, a  na drugoj se sam  nalazi Ivanović  i postiže pogodak  koji izaziva euforiju domaćih i igrača i navijača. U finišu prvog dijela, Marinković je imao šansu da smanji prednost, ali je golman Stevanović bio siguran. Drugo poluvrijeme počinje napadom domaće ekipe, Džafić izlazi sam pred golmana Milića, ali  Vasić odlično brani. Od tog trenutka počinje potpuna dominacija gostujuće ekipe, koja je u nastavku pokazala zašto je najbolja ekipa u drugom dijelu sezone.  Smirenom, organizovanom i kontrolisanom igrom, Milićani u narednih 45 minuta postižu pet pogodaka. Totalni preokret  je nagovijestio Marinković  koji u 50. minutu pogađa stativu šutom sa 23 metra. Nekoliko minuta kasnije najbolji strijelac Milića sličnim udarcem prvi put je zatresao mrežu Radničkog, za 2:1. Do poravnanja rezultata dolazi u 65. minutu, kada,  nakon dobre akcije gostiju, loptu u šesnaestercu prima Antunović i sigurno je smješta u mrežu domaće ekipe. Do preokreta dolazi u 79. minutu. Nakon jednog auta, lopta se odbija Vidoviću na ivicu kaznenog prostora, on hvata odličan volej i postiže lijep pogodak. Vasić se još jednom pokazao kao odlična zamjena za prvog golmana Đorđića, koji je prije nekoliko dana operisao koljeno, kada je, par minuta kasnije, sigurnom odbranom spriječio Ivanovića da izjednači  rezultat. Pet minuta prije kraja susreta,  kapiten Jolović sigurnim udarcem  sa bijele tačke  povećava vođstvo na 2:4, nakon što je kazneni udarac dosuđen zbog oštrog starta Hercegovca nad Marinkovićem. Odličnu partiju na ovom meču, Marinković je ovjerio tridesetak sekundi prije nego što je sudija Mirić odsvirao kraj, kada nakon uspješno izbjegnutog ofsajda izlazi sam pred  čuvara mreže Stevanovića,  koga  rutinski zaobilazi, drugi put se upisuje u strijelce i postavlja konačni rezultat  2:5.

FK Milići

Milići su u Karakaju upisali svoju 12 pobjedu u proljećnoj polusezoni i ostali jedina ekipa koja u 15 odigranih utakmica nije doživjela poraz, postigla je 32 pogotka,  primila samo sedam, a napravila i niz od deset mečeva bez primljenog gola.

„Mislim da je ova utakmica predstavila, ne samo naša dva lica u poluvremenu,  nego naša dva lica u čitavoj sezoni. Nakon jesenjeg dijela i samo devet osvojenih  bodova,  u proljećnu polusezonu smo  ušli spremni, motivisani, sa željom da uz dovođenje i vraćanje pojedinih igrača obezbijedimo opstanak u ligi, ali eto uspjeli smo i više od toga.  Sezonu smo završili na trećem mjestu, bez ijednog poraza. Baš takva nam  je i današnja  utakmica bila. Domaća ekipa je  u prvom dijelu nagrađena  za želju, trud i htjenje ubjedljivim vođstvom,  a mi smo, uz opuštenu igru i loš pristup utakmici, bili u deficitu od dva pogotka.  Ali, nakon odmora, pokazali smo karakter i kvalitet koji posjedujemo. Iako su mnogi sumnjali u pravilnost  ove utakmice, pokazali smo da je čitava naša sezona korektna, ispravna  i zaslužena i da smo odigrali fer i pošteno. Želim da se zahvalim svim svojim saigračima,  jer smo pod velikim pritiskom iznijeli  čitav ovaj teret, zajedno sa  trenerom  Lalovićem, koji nije odustajao ni kad je sve izgledalo bezizlazno, stvorio jednu finu atmosferu u timu i vjeru  u uspjeh. Zahvalni smo i predsjedniku Markoviću  koji nam je pomogao u organizacionom  dijelu i finansijskom injekcijom,  kao i igračima koju su tokom sezone zadobili povrede, pa nisu bili u mogućnosti da do kraja sa nama iznesu sve zahtjeve i probleme koje smo imali, a to su Bogićević, Radovanović i naš nesavladivi golman Đorđić,  kojima  želimo što brži opravak i povratak u tim. Za ekipu Radničkog  imamo samo riječi hvala za  fer i sportski doček, igru  i ispraćaj, u za njih  nezgodnom trenutku“, istakao je kapiten Milića Boban Jolović, koji je, i sam  povređen, odigrao cijelu utakmicu.

Boban Jolović, kapiten Milića

Radnički (Karakaj) – Milići 2:5 (2:0)

Stadion Kraj pruge

Gledalaca: 150

Sudija: Mladen Mirić (Bijeljina)

Strijelci: 1:0 Džafić u 24. (KU), 2:0 Ivanović u 32, 2:1 Marinković u 58, 2:2 Antunović u 65, 2:3 Vidović u 79, 2:4 Jolović u 85. (KU), 2:5 Marinković u 90+2.

Žuti kartoni: Džilić, Vasić, Vuksić, Džafić (Radnički), D. Jovanović, Teodorović (Milići)

Radnički: Stevanović, Jovičić, Hercegovac, Lukić, Jeremić, Erkić, Vuksić, Vasić, Ivanović, Džilić, Džafić

Milići: Vasić, Jolović, Vidović, Ružičić, D.Jovanović, Marinković, Antunović, Došić (od 89. Dragić), Lazić, Marković, Teodorović

Trener: Ranko Lalović

Igrač utakmice: Mirko Marinković (Milići)

OFK Šekovići 4 : 3 Partizan
Zadrugar 3 : 1 Bratstvo
BSK Ledinci 3 : 2 Majevica