Gošku četiri komada

Pioniri Borca u potpunosti su opravdali ulogu apsolutnog favorita u meču sa posljednjeplasiranim GOŠK-om iz Gabele u okviru 27. kola Premijer lige BiH. Igrači Predraga Majkića savladali su goste iz Hercegovine rezultatom 4:0, a sve dileme oko ishoda otklonili su u intervalu od 12. do 21. minuta, tokom kojeg su čak tri puta pogodili metu.

Mrežu GOŠK-a “načeo” Marko Pušić, prednost je udvostručio Vukašin Daničić, a ubrzo zatim svoj drugi gol na meču postigao Pušić. Konačan rezultat postavljen je u 56. minutu, kada je poentirao David Vuković.

Borčevi pioniri trećeplasirani su pred posljednjih šest kola sa 57 bodova, a u narednoj rundi ponovo će biti domaćini i to ekipi Širokog Brijega.

BORAC – GOŠK 4:0 (3:0)

strijelci: 1:0 Pušić (12.), 2:0 Daničić (17.), 3:0 Pušić (21.), 4:0 Vuković (56.), stadion: pomoćni teren Gradskog stadiona, gledalaca: 30, sudija: Marko Erak (Krupa na Vrbasu), žuti kartoni: Daničić (Borac), Stanković, Mijatović, Elezović (GOŠK).

BORAC: Mijić, Bosančić, Marinović, Drča, Jovašević (od 36. minuta Vranješ), Bukvić (od 36. minuta Rauš), Gojić (od 36. minuta Vuković), Jokić, Daničić (od 53. minuta Šunić), Ćebić, Pušić (od 53. minuta Dragoljić). Trener: Predrag Majkić.

GOŠK: Jurković, Jakiša (od 36. minuta Ćorić), Udženija (od 36. minuta Arapović), Hajdarović, Mijatović, Bulum, Ujdur (od 61. minuta Vicković), Miličević, Stanković, Elezović, Jukić (od 57. minuta Lukić). Trener: Slavko Limov.

(borac-sport, foto: borac-sport)