Aleksandar Radulović glavom poslije kornera. Boracf vodi sa 1:0.
34'
Penal
Hamzabegović odbranio penal Šikanjiću
27'
Na Gradskom stadionu u Banjaluci igraju Borac i Rudar Prijedor.Evo sastava: Borac - Rudar Prijedor Banjaluka. Gradski stadion: Sudija: Velimir Drinić (Modriča). Borac: Savatović, Bajić, Jakupović, Šikanjić, Radulović, Ćosić, Žeravica, Mojović, Burazor, Mazić, Popović. Na klupi: Zrkulja, Kajkut, Dujaković, Danilović, Batar, Čudić, Relji. Trener: Darko Vojvodić.
1'
Rudar Priejdor: Hamzabegović, Lezić, Lajić, mujagić, Gavranović, Pekija, Marmat, Mrkić, Sajak, Dragić, Davidović. Na klupi: Petrović, Ramić, Živanić, Crnomarković, Rosić, Mikić, Kukavica. Trener: Nedžad Žerić
1'

Jakupović sruÅ”io svoje

02.09.2018 Vladimir Šutvić, Borac-Sport

Fudbaleri Borca zadržali su stoprocentnu uspjeÅ”nost na Gradskom stadionu u tekućoj sezoni Prve lige Republike Srpske savladavÅ”i večeras, u utakmici 4. kola, ekipu Rudar Prijedora rezultatom 3:0. Podsjetimo, crveno-plavi su prethodno pred domaćom publikom savladali Željezničar Sport tim rezultatom 1:0 i Tekstilac iz Dervente rezultatom 2:1.

Borac je do pobjede nad timom iz grada na Sani stigao ponajviÅ”e zahvaljujući za igru izuzetno raspoloženom dvojcu Aleksandar Radulović ā€“ Demir Jakupović; prvi je postigao vodeći pogodak, a potom u drugom poluvremenu dva puta na pravom mjestu pronaÅ”ao nekadaÅ”njeg napadača Prijedorčana i najboljeg strijelca lige u proÅ”loj sezoni.

Stekli su izabranici Darka Vojvodića rezultatsku prednost u 34. minutu: Nikola Mojović je izveo korner sa desne strane, a već spomenuti Radulović bio je najviÅ”i u skoku pred golom Mirze Hamzabegovića, te zahvata loptu na željeni način i dovodi svoj tim u vođstvo. Imali su fudbaleri u crveno-plavim dresovima Å”ansu i 8 minuta ranije da dođu do prednosti ali istu nisu iskoristili: jedan od odbrambenih igrača Rudar Prijedora igrao je rukom u gostujućem kaznenom prostoru nakon centarÅ”uta Mojovića, Velimir Drinić je pokazao na bijelu tačku, mladi Milan Å ikanjić je izveo jedanaesterac, ali je Hamzabegović sjajnom intervencijom sačuvao svoj gol.

Igrao se 58. minut kada je naÅ” tim udvostručio prednost: sa desne strane je centrirao Radulović, a Jakupović odlično utrčao i nogom pospremio loptu u mrežu. 11 minuta kasnije postavljen je konačan rezultat, a protagonisti su, kao Å”to smo već rekli, bili isti, samo Å”to je ovog puta bivÅ”i član Prijedorčana udarcem glavom matirao svog proÅ”losezonskog saigrača.

Nakon četiri odigrana kola, na čelu tabele su se sa 10 bodova izdvojili Sloga iz Gornjeg Crnjelova i Borac, s tim Å”to su puleni Dragana Mićića bolje plasirani zbog kvalitetnije gol-razlike (Sloga 10:3, Borac 6:1). U narednom kolu, koje se igra sljedećeg vikenda, Borac će gostovati ekipi Alfa Modriče, koja je danas u GradiÅ”ci iznenadila Kozaru i trijumfovala rezultatom 2:4.

BORAC ā€“ RUDAR PRIJEDOR 3:0 (1:0)

strijelci: 1:0 Radulović (34.), 2:0 Jakupović (58.), 3:0 Jakupović (69.), stadion: Gradski, gledalaca: 500, sudija: Velimir Drinić (Modriča), žuti kartoni: Mazić (Borac), Sajak, Gavranović (Rudar Prijedor).

BORAC: Savatović, Bajić, Jakupović, Šikanjić (od 70. minuta Kajkut), Radulović, Ćosić (od 86. minuta Batar), Žeravica, Mojović (od 83. minuta Reljić), Burazor, Mazić, Popović. Trener: Darko Vojvodić.

RUDAR PRIJEDOR: Hamzabegović, Lezić, Lajić (od 77. minuta Rosić), Mujagić, Gavranović, Pekija, Marmat, Mrkić (od 54. minuta Živanić), Sajak, Dragić (od 62. minuta Crnomarković), Davidović. Trener: Nedžad Žerić.