27 : 25

Brčanske amazonke  zasluženo slavile protiv „skautkinja“

25.02.2019 Administrator DC

Rukometašice brčanskog Jedinstva  u Sali Ekonomske škole odigrale su odličnu utakmicu i sasvim zasluženo slavile protiv ekipe ženskog rukometnog kluba „Izviđač“ iz Ljubuškog rezultatom 27:25 (12:11).

Početak veoma fer i korektnog meča nagovještavao je izjednačenu borbu, što se tokom utakmice i obistinilo. Iako su gošće u 12 minutu imale prednost od čak tri gola razlike „brčanske amazonke“ su strpljivom igrom, odličnim odbranama golmana Dunje Brankovan, u 28.minutu prvog poluvremena naše rukometašice su golom Ajle Alikadić prvi put povele rezultatom 11:10 .

Od tog trenutka Brčanke nisu ispuštale vođstvo do kraja meča, koje je u 45.minutu iznoslio čak šest golova razlike 21:15.

Do kraja susreta„skautkinje“  iz Ljubuškog uspjele su da poraz učine podnošljivim, tako što su ovu veoma važnu utakmicu za opstanak Jedinstva u Premijer ligi izgubile rezultatom 27:25.

Pored golmana Dunje Brankovan koja predstavlja veliko pojačanje, u  ekipi Jedinstva su se uobičajeno istakle Katić i Sorak sa po 7 , te Irena Pajić i Alikadić sa po 4 postignuta gola. U gostujućem sastavu najefikasnija je bila Ana Vrančić sa 10 postignutih golova.

Jedinstvo - Izviđač 27:25

Sala Ekonomske škole. Gledalaca 30. Sudije: Adnan Nurić i Elvir Hasić (Gračanica). Isključenja: Jedinstvo 0, a Izviđač 2 min. Sedmerci: Jedinstvo: 1 (1) a ŽRK Izviđač  4(1).

Jedinstvo: Erić, Pajić 4, Nedić, Lukić 3, Petrović 1, Đurić, Svrdlan, Rendić 1, Katić 7 , Sorak 7, Brankovan, Alikadić 4(1). Trener:Saša radovanović.

ŽRK „Izviđač“:Pandža, Petrović, Prskalo, Miočević, Grbavac, Vrančić 10(1), Gudelj 8, Kraljević 1, Tomić,2,Paca 1, Barišić 3,  Bošnjak, Brkić : Trener:Ivan Lovrić.