1 : 2

Arsenal nadigrao ''Lisice''

28.02.2021 Đ. Malešević

Fudbaleri Arsenala savladali su Lester sa 3-1 u 26. kolu Premijer lige.

Meč je počeo u sporom ritmu. Nakon velike greške Džake i olako izgubljene lopte, Lester je preko Tilemansa poveo sa 1-0. Par minuta kasnije, Barns je sjajno šutirao ali je Leno odbranio. Arsenal je preuzeo inicijativu. U 39. minuti im se to i isplatilo jer je Luiz pogodio za 1-1. U varšnici prvog poluvremena, Ndidi je igrao rukom u kaznenom prostoru a Lakazet iz penala donio preokret gostima.

Drugo poluvrijeme bilo je kao iz noćne more za domaće. Prvo se povrijedio Barns a djeluje da je povreda teže prirode. Potom je Nikola Pepe pogodio za 3-1 nakon sjajne akcije. Novi peh za Rodžersovu ekipu desio se kada se povrijedio i Džoni Evans. Do kraja

Do kraja susreta nije bilo promjene rezultata pa je Arsenal došao do bitne pobjede.

Međunarodni fudbal Međunarodni fudbal Engleska: Premier League Leicester City Arsenal