15.05.2021 16:00
Leicester City Leicester
2 : 1
0 : 0

Čelsi se osvetio Lesteru za kup i napravio veliki korak ka LŠ, Brajtonov veliki preokret protiv šampiona

18.05.2021 Đ. Malešević

Fudbaleri Čelsija savladali su Lester u derbiju 37. kola Premijer lige sa 2-1.

Čelsi je bio bolji rival u prvom poluvremenu a najbolje šanse propustili su Čilvel i Maunt. Na startu drugog poluvremena, Ridiger pogađa za 1-0. Golom Žoržinja iz penala, domaći su duplirali prednost. Ihenačo je vratio goste u igru a Perez je propustio najbolju priliku za izjednačenje.

Čelsi je ovom pobjedom napravio veliki korak ka Ligi šampiona jer su sada treći i pobjedom u poslednjem kolu sigurno idu u LŠ naredne sezone. Lester će se boriti za četvrto mjesto ali ne zavisi sve od njih nego se i Liverpul za nešto pita.

Inače, veče je obilježio i veliki preokret Brajtona protiv šampiona Sitija. Golovima Gindogana i Fodena, gosti su vodili 2-0. Ipak, golovima Trosara, Vebstera i Burna, domaći su došli do preokreta i pobjede rezultatom 3-2.

Međunarodni fudbal Međunarodni fudbal Engleska: Premier League Chelsea Leicester City