11'
Žuti karton
6'
Protokol
Glavni sudija: Alekisć Nemanja Delegat utakmice: Ćibić Dragan Prvi pomoćni sudija: Žugić NebojÅ”a Drugi pomoćni sudija: Dujaković Milan 4. sudija: Žarić Dragan
0'
Postava
1. Đulčić Danilo, 3. Dadić Franko, 5. Marković Nemanja, 7. Radić Rado, 10. Milaković Aleksandar, 11. Božić Stefan, 13. Džaferović Haris, 14. Å aula Ostoja, 16. Knežević David, 23. Å ujić Goran, 25. Ristić DuÅ”an. Rezerve: 12. Knežević Vanja, 8. Miljić Danijel, 17. Hadžimujić Amir, 18. Međugorac Luka, 19. Omić Albin, 20. Starčević Obrad, 21. Trifković Predrag.
0'
Postava
12. Simić Aleksandar, 4. Ivanović Vide, 6. Đuričić, 8. JanjuÅ”ević Marko, 10. Reljić LjubiÅ”a, 11. Duspara Zlatko, 13. Ćorić Dejan, 16. Dujaković Stefan, 18. Perić Ozren, 19. Vuković Lazar, 20. Hamzić Muamer Rezerve: 1. Plisnić Dejan, 2. Torlaković Berin, 3. GaleÅ”ić Goran, 14. Vukmirović Danijel, 15. Ajković Đorđije, 17. Čudić MiloÅ”, 21. Ignjić Danilo
0'
Sloga ima terensku inicijativu, a gosti nisu doŔli da se brane.

Fudbal kao iz bajke

30.10.2021 Slađan Jeremić

DOBOJ – Pamti Doboj velike i važne utakmice iz vremena kada je Sloga igrala na jugoslovenskom drugoligaškom „Zapadu“, ali subotnji meč timova iz dva susedna grada razgalio je srce i dušu prisutnih gledalaca. Prštalo je na sve strane, golman gostiju Aleksandar Simić branio je kao na velikoj, svetskoj fudbalskoj pozornici. Prvotimac Sloge Aleksandar Milaković često je pokazivao zašto je jedan od najboljih fudbalera u Republici Srpskoj, arbitar Nemanja Aleksić iz Banjaluke neprimetan i bez greške.

Fudbalu u čast!

U 5.minutu Milaković je izveo slobodan udarac sa distance, lopta je išla pod prečku, ali je Simić poleteo kroz vazduh i poslao je iznad gola u korner. U 9.minutu kapiten Dervenćana Ljubiša Reljić umalo da svoj „slobodnjak“ pretvori u prednost Tekstilca, sprečio ga je u tome sigurni Danilo Đulčić. Onda je Milaković imao sjajnu priliku u 15.minutu, njegov udarac glavom zaustavio je Simić. U 30.minutu Stefan Božić poslao je loptu pored praznog gola, a minut kasnije dobro je šutirao, ali golman Tekstilca ima svoj dan. U 53.minutu Haris Džaferović udario je Marka Janjuševića, nije to bilo ni ljudski ni sportski, morao je u svlačionicu, ostavio je saigrače na cedilu. Nakon toga, Sloga je bolja, a gost prednost igrača više pretvara u svoju slabiju igru. Trener Sloge, univerzitetski profesor i fudbalofil posebnog kova, Zoran Ćurguz „meša karte“. Ubrzo Božić šutira glavom, Simić čini čuda. Onda je u 67.minutu mladi Obrad Starčević umakao pažnji svojih čuvara i matira prvi put na utakmici nemoćnog Aleksandra Simića. U 72.minutu Milaković izvodi slobodni udarac sa leve strane, iz dosta teške pozicije, malo je nedostajalo da to bude pogodak za tv-špice.

Starčević je u 84.minutu asistirao Davidu Kneževiću koji pogađa cilj i postavlja konačan rezultat utakmice.

Na suncu koje je tog dana pred sam susret nekako pobedilo gustu maglu poklonici fudbala dugo su aplaudirali akterima ove utakmice. Čarolija fudbalske igre uvek je lepa, jer se događa u svoje vreme.

Sloga izrasta u šampiona Srpske...

Sloga – Tekstilac 2:0 (0:0)

Stadion: Luke. Gledalaca: 350. Sudija: Nemanja Aleksić(Banja Luka) 7. Strelci: Starčević u 67.i Knežević u 84.minutu. Žuti kartoni: Šuljić, Milaković(Sloga), Duspara, Ivanović, Reljić, Hamzić, Torlaković(Tekstilac). Crveni karton: Haris Džaferović(Sloga) u 53.minutu.

SLOGA: Đulčić 7, Dadić 7, Marković 7, Radić 7, Milaković 8(od 90.min.Miljić -), Božić 7(od 83.min.Međugorac -), Džaferović 5.5, Šaula 7, Knežević 7.5(od 89.min.Hadžimujić -), Šuljić 6.5(od 46.min.Starčević 8), Ristić 7.

TEKSTILAC: Simić 7.5, Ivanović 6(od 59.min.Torlaković 6), Đuričić 6(od 67.min.Ajković -), Janjušević 6.5, Reljić 6.5, Duspara 5.5(od 59.min.Galešić 5.5), Ćorić 6(od 79.min.Čudić -), Dujaković 6, Perić 6, Vuković 6, Hamzić 6.

Igrač utakmice: Obrad Starčević (Sloga) 8.