3 : 1
2 : 1

Artetin Arsenal nakon Čelsija savladao i Junajted

23.04.2022 Đ. MaleÅ”ević

Fudbaleri Arsenala savladali su Mančester Junajted sa 3-1 u 34. kolu Premijer lige.

Arsenal je fenomenalno otvorio susret te je poveo golom Nune TavareÅ”a. Potom je Junajted imao par dobrih prilika a prijetili su Elanga i Bruno FernandeÅ”. U 30. minuti, dosuđen je penal za Arsenal a strijelac je bio Saka. Do kraja prvog poluvremena, Junajted se vratio u igru preko Ronalda.

U nastavku, Junajted je zaigrao bolje. Odbrana Arsenala je bila dosta loÅ”a. Sve je kulminisalo kada je TavareÅ” skrivio jedanesterac. Međutim, Bruno ga nije iskoristio. Dao je i Ronaldo gol ali je poniÅ”ten radi ofsajda. Konačan rezultat postavio je Granit Džaka fenomenalnim golom.

Arsenal je sada četvrti sa 60 bodova dok je Junajted Ŕesti sa Ŕest bodova manje.

Međunarodni fudbal Međunarodni fudbal Engleska: Premier League Arsenal Manchester United