Bodul je tukao sa nekih 18 metara preko gola.
Žuti karton
Marin Galić 24
24'
Protokol
Sudije: Antoni Bandić (Grude) [Glavni], Amer Macić (Mostar) [Pomoćnik], Davor Beljo (Mostar) [Pomoćnik]
Postava
Aldin Ćeman(G) , Elvir Duraković , Amir Velić , Amer Drljević , Mirko Oremuš , Damir Hrelja , Anel Hebibović (K), Darko Bodul , Azur Mahmić , Demir Jakupović , Mirsad Ramić , REZERVE Dino Hamzić(G) , Armin Bešagić , Mersudin Ahmetović , Senad Kašić , Edin Biber , Vehudin Alešević , Nermin Alagić , Amer Dupovac , Petar Bojo ,
Postava
Josip Bender(G) , Haris Hajdarević , Edin Cocalić (K), Sulejman Krpić , Nedim Mekić , Andrija Drljo , Armin Hodžić , Amar Drina , Marin Galić , Joseph Amoah , Irfan Jašarević , REZERVE Vedad Muftić(G) , Aleksandar Kosorić , Samir Bekrić , Benjamin Šehić , Omar Beća , Benjamin Križevac , Anel Pirić , Aldin Efendić , Armin Hodžić ,
Protokol
Ostalo
Počeo je meč u Konjicu.
Ostalo
Više od 3.000 gledalaca na stadionu u Konjicu.
Žuti karton

Musemić nadmudrio Mulalića

25.02.2023 Administrator DC

U premijernoj utakmici elitnog ranga bh. fudbala odigranoj u Konjicu, fudbaleri Igmana danas su rezultatom 3:1 savladali sarajevski Željezničar i tako najavili jako dobru proljetnu polusezonu, u kojoj će nastojati da izbore opstanak u Premijer ligi BiH.

Bilo je i danima uoči same utakmice jasno da će ona biti izuzetno teška za favorizirane goste, koji ove sezone nakon dužeg perioda odsustva love plasman na evropsku scenu. Ipak, očekivalo se da Željezničar potvrdi u ovom duelu kvalitet i ostvari pozitivan rezultat koji bi ga već u ranoj fazi proljeća stavio u dobru poziciju pred mečeve koji slijede.

Izostanak Semira Štilića evidentno je uzdrmao goste, koji su na početku nastojali da se nametnu, ali nakon prvih dvadesetak minuta ispitivanja snaga i pokušaja Drlje sa distance te nekoliko bezuspješnih udaraca Amoaha, ekipa Husrefa Musemića, novog trenera Igmana koji je danas debitovao, nametnula se i počela dominirati.

U 20. minuti Bender brani udarac Hrelje, a potom slijede šanse Bodula, Mahmića te zlatna prilika Hebibovića. Bodul ga je vrhunski izbacio samog na Bendera, a on je promašio iako je mogao pogoditi kako je htio.

Nisu u Igmanu dugo tugovali za Hebibovićem promašajem, jer je već u narednom napadu Mirsad Ramić nakon ubačaja Jakupovića glavom zatresao mrežu gostiju i donio veliku radost domaćim navijačima. Igrala se 34. minuta.

U nastavku meča, Željezničar je bio nešto bolji tim u ranoj fazi i prijetio je, a naročito su sjajne šanse imali Krpić i Hodžić, koji su promašili. Činilo se da bi Željezničar mogao doći do poravnanja, ali je rezervista Mersudin Ahmetović u 77. minuti pogodio za 2:0, i u tom je momentu djelovalo, sigurnu pobjedu Igmana.

Međutim, to nije bio slučaj. U samom finišu meča Mirko Oremuš dobija crveni karton, a onda u 89. minuti Krpić pogađa na asistenciju Jašarevića za smanjenje zaostatka gostiju i dramu. No, već u narednom napadu Igman je istrčao kontru, Duraković je oboren u kaznenom prostoru, a za konačnih 3:1 je sa bijele tačke pogodio Petar Bojo.

FK Igman Konjic - FK Željezničar 3:1 (1:0)
Stadion: Gradski stadion Konjic