Rudar slavio u Derventi, Modriča lako sa Željezničarom, Ljubić pregazio Slaviju

Utakmicama 21. kola nastavljena je Prva liga Republike Srpske u fudbalu.

Vodeći Rudar iz Prijedora je uspio proći kroz Derventu i slavili su pobjedu 2:0.  Prijedorčani su sve riješili sredinom drugog poluvremena kada prvo Santos pogađa za 1:0, a onda i Danilo Marmat nakon što je prethodno promašio penal. Imao je Rudar penal i u prvom poluvremenu, ali njega u gol nije pretvorio Perica Ivetić.

Ljubić je pregazio Slaviju u Prnjavoru i slavio sa ubjedljivih 5:0. Već poslije dvadeset minuta igre sve je bilo jasno kada je Ljubić imao 3:0 poslije golova Aleksandra i Borisa Žižaka, te Danka Segića. Do poluvremena Aleksandar Žižak postiže još jedan gol, a u drugom dijelu Milanović postavlja konačnih 5:0. Imala je i Slavija penal na startu drugog poluvremena, ali ga u gol nije pretvorio Dejan Bjeloš.

Podrinje hvata posljednji voz za opstanak u Prvoj ligi Republike Srpske. Ekipa iz Janje je u Brčkom savladala Jedinstva, koje je u velikom rasulu i dobro je što uopšte i igraju utakmice. Podrinje je slavilo sa 1:0, a jedini gol djelo je Dragana Došla sa penala u 26. minuti utakmice. Imalo je Podrinje i igrača manje jer je Savić dobio crveni karton krajem prvog poluvremena, ali domaći to nisu iskoristili.

Leotar i Sloga su na Policama odigrali zanimljiv meč koji je na kraju završen 2:2. Sloga je dva puta vodila golovima Golubovića i Buljubašića, ali se Leotar dva puta vraćao preko Zečevića i Ristića.

Zvornička Drina je slavila veliku pobjedu protiv Slobode iz Novog Grada, a goste je u sudijskoj nadoknadi vremena srušio Milovan Novaković.

Oslabljeni Željezničar je bio bez šanse u Modriči. Raspoloženi momci Darija Purića su odigrali još jedan izvrstan meč i na kraju slavili sa ubjedljivih 4:1 uz po dva gola Demonjića i Kesića. Jedini gol za goste, utješni, postigao je ponovo Bojan Marković. Ubjeljivu pobjedu slavio je i Borac u Kozarskoj Dubici protiv Kozare. Bilo je 3:0, a pogađai su Tomaš, Topić i Ilija Kovačević.

Sutjeska je povela na gostovanju kod Zvijezde 09 pogotkom FIlipa Filipovića, ali domaći su uspjeli da preokrenu u nastavku preko Nikolića i Dražića.

Tekstilac - Rudar 0:2 (Santos 62, Marmat 66)
Ljubić - Slavija 5:0 (A. Žižak 12, Segić 17, B. Žižak 20, A. Žižak 39, Milanović 68)
Jedinstvo (BČ) - Podrinje 0:1 (Došlo 26(p))
Borac (KD) - Kozara 3:0 (Tomaš 32, Topić 41, I. Kovačević 75)
Leotar - Sloga (D) 2:2 ( Zečević 41 (p), Ristić 74/ Golubović 35, Buljubašić 45)
Drina (Z) - Sloboda (NG) 1:0 ( Novaković 90+1)
Alfa Modriča - Željezničar 4:1 ( Demonjić 21, 49, Kesić 23, 38 (p)/ Marković 74)
Zvijezda 09-  Sutjeska 2:1 ( Nikolić 35, Dražić 49/ Filipović 19)

Slavija 2 : 3 Leotar
Tekstilac 3 : 0 Borac
Drina 5 : 1 Jedinstvo
Modriča 2 : 3 Ljubić
Zvijezda 09 4 : 0 Podrinje
Sutjeska 0 : 1 Kozara
Željezničar 2 : 1 Sloga