Sa igračem manje do zlatnih bodova

Igrači i navijači Sutjeske iz Foče

Fudbaleri Sutjeske savladali su Ljubić iz Prnjavora sa 3:1 čime su dva kola prije kraja takmičenja preuzeli od njega 13. mjesto koje garantuje opstanak u Prvoj ligi Srpske.

U izuzetno uzbudljivoj utakmici, Fočaci su u finišu meča sa igračem manje postigli dva pogotka.

Prvo poluvrijeme završeno je rezultatom 1:0 za Sutjesku, a strijelac je u 7. minutu sa bijele tačke bio Nikola Mojović.

U 11. minutu drugog poluvremena, igrač domaćih Uroš Milenković je napravio grub prekršaj, pa mu je sudija pokazao crveni karton, nakon čega gosti sa igračem više u 73. minutu uspijevaju da izjednače na 1:1.

Činilo se da će “kola krenuti nizbrdo” za Sutjesku, ali su domaći igrači zaigrali izuzetno borbeno, na sve ili ništa, krenuvši svim snagama ka golu Ljubića, što im se isplatilo.

Sjajni Nikola Mojović je u 83. minutu iz slobodnog udarca zatresao mrežu gostiju za veliku radost domaćih navijača, koji su, i pored zabrane okupljanja publike, malo sa tribina, više iza ograde stadiona, snažno bodrili svoj tim.

Poveo je domaćin 2:1, ali to ga nije zadovoljilo, nastavio je da napada, kao da nije brojčano slabiji, i ubrzo je uslijedio još jedan pogodak i to prava majstorija Dejana Raševića u 86. minutu za konačnih 3:1 i veliko slavlje na stadionu kraj Ćehotine.

Izvor:radiofoca.com

Slavija 3 : 2 Tekstilac
Drina 1 : 1 Leotar
Modriča 3 : 0 Borac
Zvijezda 09 7 : 0 Jedinstvo
Sutjeska 3 : 1 Ljubić
Željezničar 6 : 2 Podrinje
Sloboda 0 : 3 Kozara