Novi poraz Radnika

Fudbaleri Širokog Brijega stigli su do vrijedne pobjede na gostovanju kod Radnika, bilo je 2:1.

Kontrolisali su utakmicu Širokobriježani, od samog početka su iskazali svoju namjeru da se nametnu i da se igra po njihovim notama. Do vodstva, Široki Brijeg stiže u 12. minuti kada je pogodio Marijan Ćavar. Sa desne strane je asistirao Begić, a Marijan Ćavar je lako pogodio gol Aljkanovića.

Širokobriježani su vodstvo uduplali u 28. minuti utakmice. Sijevnula je brza kontra gostiju, Danijel Lukić je asistirao za Filipa Brekala sa desne strane, a ovaj iz prve hvata volej i šalje loptu iza leđa Aljkanovića.

U drugom poluvremenu vidjeli smo gol Kenana Šarića u 57. minuti utakmice. Nakon centaršuta Jovana Blagojevića uslijedila je velika gužva, a Kenan Šarić je na kraju pogodio. Tražili su gosti ofsajd, ali uzalud.

Do kraja utakmice nije bilo promjene, a bilježimo samo još crveni karton golmana Azura Aljkanovića u posljednjim sekundama utakmice.

Radnik - Široki Brijeg 1:2 ( Šarić 57' - Ćavar 12', Brekalo 28').

Leotar 1 : 1 Sloboda
Radnik 1 : 2 Široki Brijeg
Rudar Prijedor 2 : 2 Velež
Zrinjski 1 : 0 Sarajevo
Posušje 2 : 0 Željezničar
Tuzla City 1 : 1 Borac