Čudesna utakmica u Gabeli

Velež - Široki

Fudbaleri Veleža danas su u Gabeli remizirali protiv Širokog Brijega rezultatom 4:4 u susretu 18. kola m:tel Premijer lige BiH.

Iako teren u Gabeli nije bio baš u najboljem stanju, domaći su prvi zaprijetili na ovom meču. Hasanović se odvažio na šut sa 15 metara, ali lopta je otišla pored stative gostujućeg gola.

Igrala se sedma minuta kada Haskić nije uspio da iskoristi grešku odbrane Širokog Brijega i sa 13 metara je pogodio stativu, da bi nekoliko minuta kasnije klub sa Pecare ponovo imao sreće.

Nakon centaršuta Blagojevića, sa svega nekoliko metara je Ikić pogodio okvir gola, a već u narednom napadu Rođeni dolaze do vodstva.

Ovčina je ukrao jednu loptu, uputio je centaršut, ali je smušenost u odbrani Širokog Brijega iskoristio Dejanović i pogodio za veliko slavlje na klupi mostarskog kluba.

Gosti su tek u 18. minuti prvi put zaprijetili Bogdanoviću, ali je Dejanović izbio loptu u korner i otklonio opasnost ispred svog gola.

Četiri minute kasnije, Anđušić je bio u solo prodoru, ali nije uspio da postigne pogodak, da bi se potom u prilici našao Haskić, koji je šutirao glavom nakon kornera, da bi lopta otišla pored stative golmana Širokog Brijega.

U 25. minuti je na semaforu već bilo 2:0 za Velež. Hasanović je loptu prebacio glavom do Ikića, koji se odlično snašao u protivničkom šesnaestercu i pogodio protivničku mrežu.

Igrala se 35. minuta kada se u prilici našao Čavar, koji je šutirao sa 25 metara, ali njegov udarac je bez većih problema zaustavio Bogdanović.

Mostarski klub je tri minute kasnije uzvratio i kaznio promašaj igrača Širokog Brijega, budući da je Velež dobio penal, a na 3:0 je povisio Haskić. Rođeni su sasvim zasluženo na odmor otišli sa velikom prednošću od tri gola razlike.

Drugi dio susreta u Gabeli su gosti sa Pecare otvorili na fantastičan način, budući da je siguran sa bijele tačke u 46. minuti bio Vukoja i njegovim golom se Široki vratio u igru.

Tri minute kasnije je bilo opet opasno pred golom Veleža, ali su se igrači Širokog Brijega spetljali u fazi napada, a onda je uzvratio mostarski klub. Dejanović je izašao sam pred golmana Širokog Brijega, koji je odbranio njegov udarac.

Međutim, Josipović u narednom napadu nije uspio da spriječi Anđušića da postigne sjajan pogodak. Blagojević je iz kornera centrirao, a onda je igrač Rođenih sa 12 metara savladao protivničkog golmana.

Nakon toga se igralo između dva šesnaesterca i prilika na obje strane nije bilo sve do 61. minute kada je Široki Brijeg dobio još jedan penal.

Glavni sudija je prvo pokazao faul, ali na asistenciju pomoćnog je ispravio svoju odluku, a onda je svirao penal. Loptu u ruke je uzeo Vukoja i ponovo savladao Bogdanovića.

U 65. minuti je Kpan uposlio Čavara, koji je pogodio mrežu Veleža za 4:3 i najavio veliku dramu u Gabeli, da bi nakon toga sudija poništio pogodak Rođenima.

Ovčina je pogodio, ali u toj situaciji nije trebao dirati loptu, jer je išla u gol, pa je zbog toga sudija poništio pogodak mostarskog kluba.

Do kraja utakmice, Široki Brijeg je uspio da dođe do novog gola i potpunog izjednačenja. Treći pogodak na ovom susretu je postigao Vukoja i to u 87. minuti, a već u narednom napadu je klub sa Pecare mogao doći do potpunog preokreta.

Bagarić je šutirao, ali je lopta otišla pored gola. Ovo je ujedno bila i posljednja prilika na ovom meču.

FK Velež - NK Široki Brijeg 4:4 (Dejanović 12‘, Ikić 26‘, Haskić 40‘, Anđušić 50‘, - Vukoja 47‘, 63‘, 87‘, Čavar 65‘)

Sloga Meridian 3 : 2 Igman
Posušje 2 : 1 Sloboda
Sarajevo 0 : 0 Željezničar
Leotar 0 : 1 Borac
Tuzla City 1 : 2 Zrinjski
Velež 4 : 4 Široki Brijeg