Guskić čuva Modričane

MODRIČA – Modriča je savladala tradicionalno neugodnog rivala i nastavlja svoju grčevitu borbu za goli prvoligaški život.

U 15.minutu domaćin je imao sjajnu priliku, ali idealan centaršut sa leve strane nije iskoristio Draško Kuljanin, da sa tri metra loptu ugura u mrežu, zakasnio je za delić sekunde. Nepun minut kasnije isti igrač je mogao da se upiše u strelce, ali Nebojša Gajić pokazao je da izrasta u vrhunskog čuvara mreže. Zanimljivo, gosti u prvom periodu igre nisu uputili udarac ka golu Marka Đurića.

žTek što je meč nastavljen Modriča je izborila korner sa desne strane, a nabačenu loptu u mrežu je poslao Perica Guskić. U 61.minutu gosti su tražili kazneni udarac, smatrajući da je jedan defanzivac domaćina igrao rukom u vlastitom kaznenom prostoru, ali je pištaljka arbitra Bokića ostala nema. U sledećem naletu Modriče Nemanja Kojić imao je otvoren put ka golu, ali je sa loptom otišao suviše levo, onda mu se golman Gajić bacio u noge i odneo mu loptu.

U 63.minutu sjajna prilika za Zvorničane, ali je Perica Guskić loptu glavom prebacio u korner. Modričani su u 75.minutu prokockali kolosalnu priliku, u poziciji 1-1 bili su Kuljanin i Gajić, ali je golman Zvorničana izašao kao pobednik. U 81.minutu postavljen je konačan rezultat utakmice kada je Kuljanin šutirao sa desne strane, lopta je pogodila suprotnu stativu i završila u mreži.

Modriča je ovim trijumfom nastavila borbu za goli prvoligaški život, ali sada je bliže cilju.

Modriča – Drina  2:0 (0:0)

Stadion: „Dr Milan Jelić“. Gledalaca: 100. Sudija: Stefan Bokić(Bileća) 7. Strelci: Guskić u 47., Kuljanin u 81.minutu. Žuti kartoni: Radić(Modriča),Sušić(Drina).

MODRIČA: Đurić 7,Živković 7,Pljevaljčić 7, De Karvaljo 7,Radić 7,Kulajnin 7(od 82.min.Tosaka -),Omerhodžić 7.5,Limić 7,Guskić 8,Ilić 7,Kojić 7.

DRINA: Gajić 7,Marić 5(od 81.min.Novak -),Veljkić 5.5,Sušić 5.5,Vasić 5.5 ,Denkovski 5.5(od 65.min.Hajduković -),Perić 5.5(od 65.min.Riđošić -),Jezdić 5.5 ,Ćulum 6,Stanišić 5.5,Hidić 5.5.

Igrač utakmice: Perica Guskić(Modriča) 8.

Slavija 5 : 0 Tekstilac
Laktaši 4 : 1 Sutjeska
Krupa 2 : 0 Famos
Kozara 2 : 0 Radnik
Omarska 1 : 0 Ljubić