Igman očekivano dobio na Koševu

Fudbaleri Sarajeva i Igmana odigrali su danas na Koševu meč posljednjeg 33. kola m:tel Premijer lige BiH, a vrlo uzbudljiva utakmica prepuna preokreta okončana je rezultatom 2:4.

Bilo je jasno prije ove utakmice da Sarajevo nema prevelik rezultatski imperativ, osim onoga da zaštiti treće mjesto ispred gradskog rivala Željezničara, koji je gostovao Slobodi i imao bolju gol razliku, ali i dva boda manje uoči posljednjeg kola.

S druge strane, Igman je morao, zavisno od ostalih rezultata, osvojiti bodove da bi bio siguran u opstanak u ligi, a računao je na generalnu nezainteresovanost Sarajeva u ovoj utakmici.

Počelo je kao iz snova za Bordo tim, koji već u drugoj minuti dolazi do vodstva, kada je Francis Kjeremeh poslije dobrog prodora po desnoj strani uposlio Marija Vrančića, a ovaj se lijepo namjestio na šut i pogodio mrežu gostujućeg tima.

No, nije dugo trajala prednost Sarajeva. Igman već nakon desetak minuta poravnava preko Ramića, koji pogađa mrežu Sarajeva nakon centaršuta sa strane, a onda samo nekoliko minuta kasnije bivši igrač Sarajeva Anel Hebibović trese mrežu svog nekadašnjeg kluba za preokret Igmana nakon asistencije Denkovića.

Nije međutim ni vodstvo Igmana trajalo predugo. Enedin Mulalić u 27. minuti postiže sjajan pogodak za Bordo tim sa distance i donosi mu poravnanje.

Odbrana Sarajeva i danas nije igrala dobro, a to je problem koji će se posebno morati adresirati na Koševu uoči naredne sezone, jer je Sarajevo više puta ovog proljeća primilo veliki broj golova. U 39. minuti odbrana Bordo tima je loše reagovala i nakon velike konfuzije, pogodak za Igman je postigao Mirsad Ramić.

Bio je to konačan ishod prvog dijela u kojem su i jedni i drugi, a pogotovo Sarajevo, propustili veliki broj šansi. Isto je nastavljeno i u drugom dijelu, kada Igman stiže i do četvrtog gola. Denković i Hebibović su ponovo odigrali dobru akciju, a ovaj put je Denković bio strijelac, a bivši fudbaler Sarajeva asistent.

Do kraja meča, koji je odigran, žargonski rečeno, u terminskom tempu, promjena nije bilo. Igman je ovom pobjedom opstao u ligi, a Sarajevo će, ako Željezničar pobijedi u Tuzli, gradskom rivalu prepustiti treće mjesto.

Sarajevo 2 : 4 Igman
Posušje 2 : 1 Velež
Sloboda 1 : 2 Željezničar
Sloga Meridian 2 : 1 Borac
Leotar 2 : 1 Široki Brijeg
Tuzla City 3 : 0 Zrinjski