Kanonada Radnika na stadionu pokraj Ćehotine

Fudbaleri Sutjeske su se propisno obrukali i na neslavan način oprostili od navijača na zatvaranju tekućeg šampionata.

Istina, fočanski prvoligaš je u ovom susretu nastupio u dosta „šarenom“ i podmlađenom sastavu, bez nekoliko standardnih prvotimaca, ali to nikako ne sme biti opravdanje za katastrofalan poraz kakav se ne pamti u novijoj istoriji kluba na stadionu pokraj Ćehotine.

Početak utakmice je pripao domaćim igračima koji su imali početnu terensku inicijativu i napravili nekoliko prilika, ali nisu uspeli i da pogode mrežu gostujućeg gola.

Od polovine prvog dela na terenu je praktično postojao samo jedan tim , kanonada gostiju je počela u 24. minutu kada je nesmotrenost u odbrani Sutjeske iskoristio Maksimović, koji je pobegao svojim pratiocima  po desnoj strani i sa ivice kaznenog prostora poslao loptu u levi ugao domaćeg tima.

U 40. minutu gosti iz Bijeljine su udvostručili prednost, Došlo je napravio solo prodor po levoj strani i iskosa sa desetak metara pogodio mrežu gola Sutjeske.

Samo što je počelo drugo poluvreme, tačnije u 51. minutu već je bilo 3:0, Maksimović je sa desne strane ušao u šesnaesterac domaćeg tima i sam, neometan savladao nemoćnog Pajevića.

Pet minuta kasnije  Gavrić je lepo asistirao najboljem akteru ovog susreta Ristiću koji iz srca kaznenog prostora pogađa gol Fočaka. Igrao se 59. minut kada je pred golom Sutjeske fauliran Srećković , sudija Tešanović je pokazao na belu tačku, a siguran sa 11. metara je bio Vasić. Goleadu Radnika  na fočanskom stadionu je završio „rezervista “ Marić u 85. minutu koji je nakon lepog dodavanja Markovića postavio konačnih 6:0 za radost gostiju iz Bijeljine.

Prva liga Republike Srpske

Sutjeska (F) – Radnik (B) 0:6 (0:2)

Stadion: Gradski. Gledalaca: 300. Sudija: Nikola Tešanović (Istočno Novo Sarajevo) 7. Strelci: Maksimović 24, 51, Došlo 40, Ristić 56, Vasić 59. iz penala , Marić 85. minut (Radnik) Žuti kartoni: Obrenović, Đ. Milutinović (Sutjeska)  Perišić (Radnik)

Sutjeska (F) – Pajević 5, Gagović 5, V. Ivanović 5,5, Radović 5,5 (od 83.Batinić - ) Mojović 5,5 (od 70. M. Ivanović -) Đ.  Milutinović  5,5,  Obrenović 5,5, Vladičić 5 (od 46. Rašević 5) Dačević 5,5, Ristović 5,5, Stanojević 5 (od 71. N. Milutinović -)

Radnik (B) – Lakić 7, Josipović 7, Došlo 7,5 (od 72. Lošić -) Matković 7 (od 46. Gavrić 7) Vasić 7,5, Ristić 8 (od 72. Marić 7) Srećković 7 (od 65. Maletić -) Marković 7, Maksimović 7,5 (od 54. Krstić 7) Despotović 7, Perišić 7.

Igrač utakmice: Dušan Ristić (Radnik)

Slavija 3 : 0 Famos
Sutjeska 0 : 6 Radnik
Tekstilac 2 : 1 Ljubić
Laktaši 4 : 0 Drina
Krupa 6 : 2 Željezničar
Kozara 1 : 1 Rudar Prijedor
Omarska 3 : 1 Sloboda (MG)