Muzaferija trijumfovala u Krans Montani

Elvedina Muzaferija

Elvedina Muzaferija, najbolja bosanskohercegovačka skijašica, ostvarila je svoju prvu pobjedu u karijeri u Evropskom kupu, što predstavlja do sada najveće postignuće u drugom po snazi skijaškom takmičenju na svijetu

Pobijedila je s prednošću od 31 stotinke sekunde nad drugoplasiranom Amerikankom Tricijom Mangan, 32 stotinke ispred Švicarkinje Delije Durrer i 33 stotinke ispred Čehinje Ester Ledecke.

Ovaj dan u Crans Montani bio je izuzetno uspješan za Muzaferiju, budući da su održane dvije spustaške utrke, a ona je u prvoj, jutarnjoj utrci, zauzela visoko sedmo mjesto.

Zahvaljujući današnjoj pobjedi i osvojenih 100 bodova, Muzaferija je napravila značajan skok na ljestvici Evropskog kupa, gdje se sada nalazi na impresivnom sedmom mjestu.