Doboj u derbiju vratio prvo mjesto, Željeznica silna u Nevesinju

KMF Željeznica

Futsaleri Doboja ponovo su lideri Prve lige Republike Srpske. U derbiju kola Doboj je u direktnom duelu za prvo mjesto savladao Derventu 2:0, a do trijumfa su stigli u samom finišu meča.

Bio je ovo jedan tvrd meč, sa dosta duela, naboja, a do vodećeg gola Dobojlije dolaze u 35. minuti. Vlastitu mrežu pogađa Predrag Travar. Nepunu minutu kasnije već je 2:0. Dobile su Dobojlije kazneni udarac, a u gol ga pretvara Enver Buljubašić za konačnih 2:0.

Derbi je treboa biti i u Nevesinju, ali se Željeznica pobrinula da tako ne bude i sa ubjedljivih 6:1 dolazi do nove pobjede u gostima. Vladan Minić je sa dva gola načeo Nevesinjce, nastavio je Vučina Šćepanović, a nakon što nadu u bolji rezultat domaćinu vraća Goran Kljakić na scenu stupa Ibrahim Hršumović i vodi Željeznicu na 4:1 poslije prvih 20 minuta. U drugom poluvremenu Mladen Perović i Slobodan Elez ovjeravaju pobjedu Trnovljaka.

Jang Bojs nije imao problema na svom parketu protiv Gradiške i slavio je pobjedu 10:1. Zanimljivo, samo je Filip Blagojević postigao dva pogotka, a po jednom su se u strijelce upisivali Pavle Radić, Ćulum, Andrić, Lazić, Rosić, Stupar, Vidović i Marković. Jedini gol za Gradišku dao je Slaven Kovljen.

Do kraja ovog devetog kola preostalo je da se odigra duel Kotor Varoši i Policajca sutra (ponedjeljak) od 19.45.

FC DOBOJ - KMF DERVENTA 2:0 (0:0)
Dvorana OŠ "Radoje Domanović" u Osječanima
Gledalaca: 70
Sudije: Siniša Ivančević i Tomislav Gračanin (oba Banja Luka)
Strijelci: 1:0 Travar 35ag, 2:0 Buljubašić 38 (10m)
Žuti kartoni: Buljubašić, Ivanagić (Doboj), Duspara, Radoja, Travar, Pivaš (Derventa)

DOBOJ: Ninković, Lukić, Ivanagić, Mil. Radulović, Ristić, Mujkanović, Mih. Radulović, Martić, Buljubašić, Mujkić, Kovačević, Bosić, Starčević, Huskanović

DERVENTA: Blagojević, Duspara, Pivaš, Travar, Radoja, Đuričić, Lejić, Rajak, Kulaga, Đaković, Reljić

KMF NEVESINJE - KMF ŽELJEZNICA 1:6 (1:4)
Dvorana "Nevesinjka"
Gledalaca: 100
Sudije: Dušan Berak i Slobodan Vukosav (oba Trebinje)
Strijelci: 0:1 Minić 9, 0:2 Minić 10, 0:3 Šćepanović 12, 1:3 Kljakić 14, 1:4 Hršumović 18, 1:5 Perović 32, 1:6 Elez 33
Žuti kartoni: Hršumović, Perović, Čovrk (Željeznica)

NEVESINJE: Romović, Andrić, Pudar, Kljakić, Kovačević, Radulović, Radovanović, Zečević, Sadžak, Vuković, Aćimović, Ćuže, Kalem

ŽELJEZNICA: Balaš, Bjelica, Elez, Jusić, Đorda, Hršumović, Čovrk, Šćepanović, Perović, Minić

KMF JANG BOJS - FC GRADIŠKA 10:1 (6:0)
Gradska dvorana u Zvorniku
Gledalaca: 200
Sudije: Bojan Rakić i Aleksandar Gavrić (oba Bijeljina)
Strijelci: 1:0 P. Radić 1, 2:0 Ćulum 2, 3:0 Blagojević 2, 4:0 Lazić 10, 5:0 Rosić 19, 6:0 Stupar 20, 7:0 Vidović 31, 8:0 Blagojević 32, 9:0 Marković 35, 9:1 Kovljen 36, 10:1 Andrić 38
Žuti kartoni: Vasić (Jang Bojs)

JANG BOJS: S. Radić, P. Radić, Blagojević, Ćulum, Vasić, Delić, Rosić, Stupar, Marković, Vidović, Andrić, Lazić

GRADIŠKA: Kotur, Knežić, Kovljen, Paštar, Francuz, Spremo

Gradiška 2 : 4 Doboj
Kotor Varoš 2 : 6 Young Boys
Nevesinje 5 : 2 Derventa
Željeznica 9 : 0 Policajac