Četvrti trijumf u nizu: Željeznica sve bliže vrhu Prve lige

KMF Željeznica

Tri utakmice 10. kola Prve lige Republike Srpske u futsalu igrane su ovoga vikenda.

Futsaleri Željeznice su ostvarili i četvrtu pobjedu u nizu koja ih vraća u gotovo ravnopravnu borbu za prvo mjesto na tabeli. Oni su na svom parketu savladali Kotor Varoš 7:2 u utakmici u kojoj je briljirao Ibrahim Hršumović sa tri postignuta gola, a uz to je razigravao saigrače, igrao odbranu, sve što je bilo potrebno da pomogne ekipi. Harun Čovrk je lansirao dvije bombe u rašlje, a po gol su dodali Nermin Jusić i kapiten Slobodan Elez. Kotor Varoš je postigao samo dva gola, preko Glamočaka i Savića, ali treba reći da su gosti promašili nekoliko izvrsnih šansi, dva puta se ispriječila prečka, nekoliko puta je Balaš odlično branio, a isto se može reći i za odličnog Vasiljevića na drugoj strani, koji je iako sa sedam primljenih golova bio vrlo zapažen na golu Kotorvarošana.

Nevesinje je doživjelo i drugi uzastopni ubjedljiv poraz, ovaj put u Gradišci 6:1. Domaći su u drugom poluvremenu slomili Nevesinjce i stigli do treće pobjede u sezoni. Aleksandar Majdanac je postigao dva pogotka u prvom poluvremenu, kada je rezultat bio 2:1 za Gradiščane. Na drugoj strani, Dalibor Pudar je matirao domaćeg golmana. U drugom poluvremenu Dejan Maksimović i Slaven Kovljen pogađaju po dva puta za konačnih 6:1.

Zanimljivu utakmicu punu preokreta odigrali su Derventa i Jang Bojs, a na kraju gosti se vraćaju u Zvornik sa pobjedom 5:4. Ognjen Blagojević golman Dervente postigao je dva pogotka za svoju ekipu, a uz njega u strijelce su se upisivali Siniđa Đaković i Marko Radoja. Za Zvorničane, Filip Blagojević je postigao dva pogotka, a po gol su postigli Pavle Radić, Slađan Stupar, te u posljednjim trenucima golman Slobodan Radić, koji je svom kolegi na drugoj strani pokazao da i on zna postići gol, ovaj put za konačnih 4:5.

Sutra se igra utakmica Policajca i Doboja.

KMF ŽELJEZNICA - KMF KOTOR VAROŠ 7:2 (4:2)
SRC "Slavija"; Istočno Sarajevo
Gledalaca: 100
Sudije: Slavoljub Gogić i Matej Golijanin (oba Istočno Sarajevo)
Strijelci: 0:1 Glamočak 2, 1:1 Hršumović 10, 2:1 Hršumović 15, 3:1 Jusić 15, 3:2 Savić 20, 4:2 Čovrk 20, 5:2 Elez 33, 6:2 Hršumović 34, 7:2 Čovrk 40
Žuti kartoni: -

ŽELJEZNICA: Balaš, Đorda, Bjelica, Elez, Jusić, Godinjak, Čelan, Hršumović, Čovrk, Šćepanović, Perović, Dragović, Minić

KOTOR VAROŠ: Vasiljević, Glamočak, Bašić, Radiša, Kutić, Žarić, Tomić, Savić, Babić, Maksimović

FC GRADIŠKA - KMF NEVESINJE 6:1 (2:1)
Arena Gradiška
Gledalaca: 20
Sudije: Goran Ilić (Doboj) i Zoran Tepić (Derventa)
Strijelci: 1:0 Majdanac 10, 1:1 Pudar 16, 2:1 Majdanac 20, 3:1 Kovljen 26, 4:1 Maksimović 29, 5:1 Maksimović 32, 6:1 Kovljen 34
Žuti kartoni: Kovljen (Gradiška), Adžić (Nevesinje)

GRADIŠKA: Kotur, Maksimović, Kovljen, Paštar, Francuz, Majdanac, Knežić, Spremo

NEVESINJE: Romović, Andrić, Pudar, Kljakić, Kovačević, Aćimović, Adžić, Marušić, Parović, Ćuže

KMF DERVENTA - KMF JANG BOJS 4:5 (2:1)
Sportska dvorana u Derventi
Gledalaca: 170
Sudije: Siniša Ivančević i Tomislav Gračanin (oba Banja Luka)
Strijelci: 0:1 Blagojević 12, 1:1 Blagojević 14, 2:1 Đaković 16, 3:1 Radoja 22, 3:2 P. Radić 23, 3:3 Blagojević 27, 4:3 Blagojević 27, 4:4 Stupar 33, 4:5 Blagojević 40
Žuti kartoni: Kojić (Derventa), P.Radić, Lazić (Jang Bojs)

DERVENTA: Blagojević, Duspara, Pivaš, Travar, Radoja, Lejić, Kojić, Kulaga, Đaković, Plisnić, SImić, Rajak, Đekić

JANG BOJS: S. Radić, P. Radić, Vasić, Blagojević, Ćulum, Jokić, Lazić, B. Andrić, Vidović, Stupar, A. Andrić, Marković

Gradiška 2 : 4 Doboj
Kotor Varoš 2 : 6 Young Boys
Nevesinje 5 : 2 Derventa
Željeznica 9 : 0 Policajac