Preko Rumuna na Hrvate

Crna Gora protiv Rumunije igra za plasman u četvrtfinale Evropskog prvenstva u Barseloni.

Odličnu uvertiru napravili su crnogorski vaterpolisti za veliki meč protiv Hrvatske u četvrtfinalu Evropskog prvenstva – “ajkule” su sa pola snage lako izašle na kraj sa Rumunijom 15:5, treći put ove godine.

Nakon ubjedljivih pobjeda nad večerašnjim rivalom u Svjetskoj ligi ove godine, niko nije sumnjao da će Crna Gora upisati trijumf.

Po jakom pljusku počela je utakmica u Barseloni, naš tim mučio se pet minuta, a onda za kratko vrijeme dao tri gola.

Rumuni su početkom druge četvrtine smanjili 3:2, ali je potom uslijedila serija 4:0 i sve je bilo riješeno na polovini utakmice.

Crna Gora je u nastavku igrala još bolje, prestala je i kiša u centru Katalonije, pa su “ajkule” mogle da u povoljnijim uslovima uigravaju akcije za duel sa Hrvatskom.

Dobra stvar je što se pred meč sa “barakudama” razigrali Drašković, Petković i Radović, čiji učinak će nam biti veoma važan u utorak.

Crna Gora će protiv Hrvatske, inače zvaničnog svjetskog prvaka, igrati u utorak od 18.30, a pobjednik te utakmice će u polufinalu snage odmjeriti sa boljim iz još jednog evropskog klasika u kojem će se sastati Srbija i Mađarska.