Radovanović donio opstanak

Fudbaleri Sloge su nakon preokreta sa dva gola Željka Radovanovića upisali tri veoma važna boda u borbi za opstanak savladavši na Lukama ekipu Sutjeske iz Foče rezultatom 2:1.

Utakmica je u 14.minutu na kratko bila prekinuta zbog kiše i jakog vjetra, a bila je i vidljivost smanjena. Nastavljena je nakon desetak minuta pauze.

Već u 3.minuti gosti su poveli 0:1 nakon nespretne reakcije kapitena domaćih Saše Blagojevića koji je loptu pospremio u sopstvenu mrežu. U 38.minutu loše je reagovala odbrana Sloge ali na sreću malobrojnih gledaoca Rašević je šutirao preko gola. Igrao se 57.minut kada je Sloga imala najbolju priliku u dotadašnjem dijelu susreta kada je Armin Subašić sa 15-ak metara uputio udarac, ali lopta je fijuknula iznad prečke Avramovićevog gola. Devet minuta kasnije Željko Radovanović se nakon jednog centaršuta najbolje snalazi u kaznenom prostoru i pogađa za 1:1. Dobojlije su od tog trenutka još više atakovale ka golu gostiju ne bi li došli do potpunog preokreta. To im je pošlo za rukom u 89.minutu kada je Radovanović postigao gol za 2:1 i veliku radost malobrojne dobojske publike.

Sloga je ovom pobjedom ostala u trci za opstankom. Već za vikend gostuju kod glavnog konkurenta za opstanak u prvoligaškom društvu Srpske kod Napretka u Donjem Šepku.ž

SLOGA – SUTJESKA 2:1 (0:1)

DOBOJ: Strijelci: 0:1 Blagojević u 3. (autogol), 1:1 Radovanović u 66, 2:1 Radovanović u 89.minutu. Stadion: Luke. Gedalaca: 50. Sudija: Siniša Lazić (Prijedor). Pomoćnici: Željko Dragojević (Banja Luka) i Goran Ilinčić (Prjjedor). Delegat: Goran Mikanović (Prijedor). Posmatrač suđenja: Siniša Janjić (Bijeljina). Žuti kartoni: Ivešić, Ristić, Radovanović (Sloga), B.Lukić, M.Ivanović, Milić (Sutjeska).

SLOGA: Matović, Janković, Hadžimujić, Subašić, Lazić (od 88.minuta Aličić), Gavrić (od 88. Grahovac), B.Lukić (od 90. Andrić), Blagojević, Ivešić, Radovanović, Ristić. Trener: Danimir Milkanović.

SUTJESKA: Avramović, B.Lukić (od 81.minuta Milić), Mrgud, Rašević, A.Ivanović, Sekulović, V.Ivanović, M.Ivanović (od 84. Radović), Drakul, Danilović, Mihajlović. Trener: Miljan Radanović.

Igrač utakmice: Željko Radovanović (Sloga)

Prva liga RS Prva liga RS Prva liga Republike Srpske - Liga za opstanak Sloga Sutjeska