21.04.2019 17:00
2 : 3

PL: Palas savladao Arsenal, sudija debelo oŔtetio ''Topdžije''

21.04.2019 Đ. MaleÅ”ević

Fudbaleri Kristal Palasa priredili su iznenađenje savladavÅ”i Arsenal u gostima sa 3-2, u okviru 35. kola Premijer Lige.

Meč je počeo u dosta sporom ritmu. Iako se očekivalo da Arsenal pritisne, Palas je ipak bio taj koji je poveo. Strijelac u 17. minuti bio je Benteke. Arsenal je potom zaigrao bolje. U 25. minuti KolaÅ”inac je ubacio a ispred Obamejanga intervenisao je Vord. Samo minut kasnije Mustafije Å”utirao nakon kornera ali je ostalo 0-1.Ā

U 32. minuti Mavropanos se odvažio ali je nakon sjajnog solo prodora Å”utirao preko gola. U 37. minuti glavni arbitar Džonatan Mos grubo je oÅ”tetio Arsenal. KolaÅ”inac je centrirao, Bisaka igrao rukom ali penala nije bilo. Tri minuta kasnije pokuÅ”ao je i Lakazet ali nije biio precizan. U zavrÅ”nici prvog poluvremena Palas je mogao do 2-0 ali udarac Kujatea brani Leno.Ā

Arsenal na startu drugog poluvremena mijenja formaciju. Iz 3-4-1-2, prelaze u formaciju 4-2-3-1. To je brzo dalo rezultata jer je već u drugoj minuti nastavka Ozil pogodio za 1-1. Arsenal je nastavio sa pritiskom ali se Palas sjajno branio. U 62. minuti Palas ponovo dolazi do vodstva. Mustafi reaguje poput amatera a greÅ”ku koristi Zaha i pogađa za 2-1 vodstvo svoga tima.Ā  U 69. minuti Arsenal je bio na koljenima. Milivojević upisuje drugu asistenciju a Mekartur pogađa za 3-1.Ā

Ipak, Arsenal se nije predavao. Nakon sjajnog prodora u 77. minuti, Obamejang smanjuje na 3-2. Arsenal je nastavio sa pritiskom. Stvarali su Å”anse a najbliži golu bio je Ivobi, čiji udarac Gaita brani. Treba reći da je sudija i u zavrÅ”nici susreta oÅ”tetio Arsenal jer je Lakazet sruÅ”en u kaznenom prostoru a nije bilo jedanesterca.

Arsenal je ostao četvrti i pored poraza ali su sebi zakomplikovali borbu za TOP4 i Ligu Šampiona. Palas je pobjedom doŔao u sredinu tabele.

Međunarodni fudbal Međunarodni fudbal Engleska: Premier League Arsenal Crystal Palace