Igokea slavila u Baru

KoŔarkaŔi Igokee upisali su četvrtu pobjedu u ABA ligi. Aleksandrovčani su slavili u Baru kod ekipe Mornara, rezultatom 103-97.

Igokea je dobro otvorila susret i povela je na startu sa 4-0. Međutim, Mornar se nije predavao lako i većim dijelom prvog perioda gledali smo egal meč. Igokea je bolje odigrala zavrÅ”nicu prvog perioda, koji je dobila sa 27-23. U drugom periodu Igokea je zadržala napadačku igru a odbrana je postala bolja. Takođe, bilo je i loÅ”ih poteza koÅ”arkaÅ”a Mornara u napadu. Malo po malo prednost Igokee je rasla i trojkom Adamovića sa zvukom sirene, Igokea na odmor odlazi sa 12 poena prednosti.

Treba istaći da je Igokea Å”utirala nestvarno u prvom poluvremenu. Iz igre su Å”utirali 21/27 a 7/8 za tri poena. Igokea je u prvom poluvremenu izgubila čak 14 lopti ali to se nije ni osjetilo. Dosta je Mornaru otežala posao činjenica da je Kenig uÅ”ao u probleme sa ličnim greÅ”kama a do tada je dao 11 poena uz 4/4 Å”ut iz igre. Ostali ga nisu pratili na pravi način pa je domaći tim imao dvocifreni minus na poluvremenu.Ā

Igokea je nakon sjajnog prvog poluvremena, očajno otvorila drugo poluvrijeme. Pet izgubljenih lopti za samo dva ipo minuta i serija Mornara od 10-0 približili su domaće na samo -2. Imali su napad i za vodstvo ali se Igokea odbranila. OtiÅ”la je Igokea bila i na osam poena prednosti ali do kraja trećeg perioda Mornar se vratio na -4. U poslednjem periodu Igokea je kontrolisala rezultat. Nakon trojke Radivojevića bilo je +10 za goste. Ipak, Mornar serijom 16-3 dolazi do preokreta i vodstva 90-87 na dva minuta do kraja.

Tomislav Zubčić pogađa trojku iz kornera za izjednačenje. UÅ”lo se u neizvjesnu zavrÅ”nicu a novu prednost Igokei donio je LeÅ”ić sa dva slobodna bacanja. Mornar potom ne koristi napad a Vuk Radivojević kapitenski pogađa trojku za +5 Igokee. Mornar je probao sve ali Igokea jednostavno nije dala Å”ansu za preokret. Slobodna bacanja pogađali su Zubčić, Adamović iĀ  Lafajet i Igokea je na kraju slavila u Baru.

Igokeu je u nastavku stao Å”ut. Gubili su dosta lopti u trećem periodu. No, kada je bilo najpotrebnije pogodili su trojke Zubčić iĀ  Radivojević a Igokea nije gubila lopte u poslednjem periodu. Igokea je skakački bila izuzetno dominantna, imala Å”irinu u napadu i na kraju je uz sve padove u igri doÅ”la do bitne pobjede.

Igokeu je do pobjede predvodio Zubčić sa 23 poena i sedam skokova dok je Lafajet dodao 20 poena. Bobi Braun predvodio je Mornar sa 21 poenom. Igokea je sada na omjeru 4-5 dok je Mornar poslednji sa samo dvije pobjede.