16 : 10

Baj baj ABA doigravanje

30.01.2021 rts.rs

Cedevita Olimpija

Košarkaši Cedevita Olimpije savladali su Partizan sa 78:65 u meču 16. kola ABA lige.

Cedevita Olimpija je ostvarila 12. pobedu u sezoni i uz tri poraza nalazi se na četvrtom mestu na tabeli, isti skor imaju Mornar, Igokea i Budućnost. Partizan je osta na sedam trijumfa, a ovo mu je deveti poraz u sezoni.

Jaka Blažič koban po Partizan

Košarkaši Cedevita Olimpije su bolje ušli u meč. Predvođeni Jakom Blažićem brzo su stigli do deset poena prednosti - 13:3. Partizan se probudio i počeo da smanjuje prednost domaćina. Na kraju prve četvrtine Cedevita Olimpija je vodila rezultatom 22:18.

U nastavku ponovo je domaćin krenuo bolje, Blažić je nastavio da puni koš crno-belih. S druge strane Jaramaz se razigrao i održavao Partizan u igri. Domaćin je stigao do devet poena prednosti - 38:29, ali je Partizan ponovo uspeo da stigne tu prednost i na odmor se otišlo pri rezultatu 40:37.

Neizvesno je bilo u trećoj četvrtini. Partizan je držao korak za Cedevita Olimpijom, a u jednom momentu je uspeo da preokrene rezultat i povede - 50:48. Ipak, domaćin se brzo vratio i do kraja perioda došao do prednosti od 62:55.

U poslednjem periodu Cedevita Olimpija je bila ubedljiva, crno-beli nisu imali rešenja za igru protivnika. Prednost domaćina je konstantno rasla, najviša je bila plus 18 - 73:55.

Potom je Cedevita Olimpija rutinski privela meč kraju, za konačnih 78:65.

Domaćine je do trijumfa predvodio Jaka Blažič sa 28 poena. Njega je pratio Peri sa 14, a Hopkins je dodao 10. U timu partizana najefikasniji je bio Jaramaz sa13, Pejdž je dodao 11, a Perkins 10.