0 : 1
0 : 0

Vulvsi bolji ali Junajted slavi pobjedu

29.08.2021 Đ. MaleÅ”ević

Fudbaleri Mančester Junajteda upisali su pobjedu u trećem kolu Premijer lige. Iako je Vulverhempton bio bolji rival, ekipa Ole Gunar Solskjera slavila je sa 1-0.

Vulvsi su od starta bili mnogo opasniji. Himenez je imao prvu Ŕansu ali je De Hea odbranio. Potom je veliku Ŕansu propustio Trinkao. Prijetili su i Mutinjo i Sais ali nisu bili precizni. Jedino Ŕto valja spomenuti sa druge strane je Ŕansa Grinvuda ali nije bilo promjene rezultata.

I u nastavku je domaća ekipa bila opasnija. Prvi je zaprijetio Trinkao. Potom je Sais dva puta bio blizu ali nije uspio savladati De Heu. Sa druge strane, valja izdvojiti dobru priliku Pogbe. Kazna za promaÅ”aje Vulvsa doÅ”la je u 80. minuti kada je Grinvud pogodio za 1-0.Ā

Do kraja susreta nije bilo promjene rezultata pa je Junajted doŔao do bitna tri boda.

Međunarodni fudbal Međunarodni fudbal Engleska: Premier League Wolverhampton Wanderers Manchester United