0 : 0

Origi junak Liverpula, prva pobjeda Njukasla u sezoni

04.12.2021 Đ. MaleÅ”ević

Fudbaleri Liverpula savladali su Vulverhempton sa 1-0 u 15. kolu Premijer lige.

Od starta je Liverpul bio bolji ali se Vulverhempton sjajno branio. Najbolju Å”ansu u prvom poluvremenu nije iskoristio Arnold. U nastavku su se redale Å”anse. Tijago je prvi zaprijetio, potom i Žota a pokuÅ”avali su i Mane i Salah. Međutim, Sa je bio siguran. Međutim, u četvrtoj minuti nadoknade, Liverpul dolazi do pobjede. Salah je probio po desnoj strani, uposlio Origija a Origi rutinski pogađa za pobjedu.

Do pobjede i to prve u sezoni, doŔao je Njukasl. U derbilju začelja ''Svrake'' su savladale Barnli sa 1-0 a jedini pogodak postigao je Vilson. Sautempton je vodio dugo golom Broj ali je u osmoj minuti nadoknade Mopaj pogodio za 1-1 te je donio bod Brajtonu.

Međunarodni fudbal Međunarodni fudbal Engleska: Premier League Wolverhampton Wanderers Liverpool