0 : 0

Lampard srušio ''svoj'' Čelsi, rutinska pobjeda Totenhema

01.05.2022 Đ. Malešević

Fudbaleri Evertona savladali su Čelsi sa 1-0 u 35. kolu Premijer lige.

U prvom poluvremenu nije bilo većih prilika. Nastavak je sjajno počeo za ekipu Frenka Lamparda. Golom Rišarlisona poveli su sa 1-0. Potom su se redali pokušaji i sa jedne i sa druge strane ali nije bilo promjene rezultata. Poslednju šansu na meču propusti je Kovačić.

Everton je ovom pobjedom prišao na dva boda od sigurne zone. Naime, Barnli i Lids imaju po 34 boda dok Everton ima 32.

U drugom susretu dana, Totenhem je sa 3-1 savladao Lester. Poveli su domaći golom Kejna d abi u nastavku dva gola dao Son. Konačan rezultat postavio je Ihenačo. Totenhem sada ima bod više od Arsenala i drži četvrto mjesto