2 : 1
2 : 0
Ostalo
Po isteku 90.minuta sudija Gigović dao je znak da je meč završen. Modriči su pripali zlata vredni bodovi.
90'
Izmena - izlaz
8  Draško Kuljanin
89'
89'
76'
Miloš Jokić 5
74'
74'
68'
Izmena - ulaz
Vido Marković
68'
Darko Ilić
61'
Ugo Tosaka
61'
55'
Milan Gavrić 4
55'
Nenad Srećković
46'
Dragan Došlo 7
46'
Stefan Paranos
46'
46'
second_halftime
Nemanja Kojić je sa "bele tačke" bio siguran. Prethodno je jedan igrač gostiju igrao rukom u svom šesnaestercu.
14'
Novi slobodan udarac sa Modričane sa 20 metara, malo iskosa sa leve strane, ciljao je Rado Radić donji desni ugao golmana Lakića i pogodio.
9'
Slobodan udarac
Rado Radić
Odlično je Rado Radić izveo slobodan udarac, ali je golman Nikola Lakić sigurno intervenisao.
8'
Ostalo
Proteklo je šest minuta igre između Modriče i Radnika, nema promene rezultata. Odlični uslovi za igru. Danas je u ovom delu Srpske bilo sunčano i ugodno toplo vreme, a u ovim trenucima uslovi za igru su kao iz najlepše bajke. Valjda će to iskoristiti fudbaleri dva tima.
6'
Postava
Postava: Josip Dizdar , 16 Ivan Živković, 4 Stefan Pljevaljčić, 5 De Karvaljo Lima, Rado Radić, 8 Draško Kuljanin, 6 Dejan Limić, Darko Ilić, Nemanja Kojić, Fortunato da Silva , Ranko Janković
1'
Postava
Postava: 27 Nikola Lakić, 5 Miloš Jokić, Stefan Paranos, 13 Aleksandar Vasić, Dušan Ristić, Nenad Srećković, 16 Aleksandar Maksimović, Pavle Maletić, 14 Marko Despotović, 16 Nikola Danilović, 20 Sreten Milošević
1'
first_halftime

Minimalac zlata vredan

29.04.2023 Slađan Jeremić

MODRIČA – Modričani su u utakmici biti ili ne biti stigli do trijumfa, od zlata vrednijeg. Modriča je u 8.minutu imala slobodan udarac sa 20 metara, Rado Radić je dobro šutirao, a Nikola Lakić bio siguran. Minut kasnije bio je novi „slobodnjak“ za domaćina, Radić je ciljao donji desni ugao Nikole Lakića i pogodio. U 14.minutu lopta je pogodila u ruku Nenada Srećkovića, za Velibora Gigovića dovoljno da pokaže na „belu tačku“ sa koje je Nemanja Kojić prednost svog tima učinio kapitalnijom.

U nastavku meča, gosti su igrali zrelije i ozbiljnije, više su atakovali ka golu Josipa Dizdara. Tako su u 74.minutu preko Vide Markovića vratili nadu da mogu izbeći poraz. Potom su počeli da atakuju, ali nisu uspeli doći do remija.

Radnik je ponovo stabilan prvoligaš, Modričanima se borba za opstanak nastavlja.

Modriča – Radnik 2:1 (2:0)

Stadion: „Dr Milan Jelić“. Gledalaca: 150. Sudija: Velibor Gigović (Gradiška) 6,5. Strelci: Radić u 9. Kojić (jedanaesterac) u 14.minutu za Modriču, a Matković u 75.minutu za Radnik. Žuti karton: Matković(Radnik).

MODRIČA: Dizdar 7, Živković 7, Pljevaljčić 7, De Karvaljo 7,Radić 7, Kuljanin 7 (od 89.min.Omerhodžić -), Limić 7, Ilić 6.5 (od 61.min.Tosaka ),Kojić 7, Da Silva 6.5 (od 76.min.Guskić -), Janković 7.

RADNIK: Lakić 6, Jokić 5.5 (od 74.min.Matković -) ,Paranos 5 (od 46.min. Rašević 6), Vasić 6, Ristić 6, Srećković 5 (od 46.min. Došlo 6 ),  Maksimović 6 , Maletić 6, Despotović 6, Danilović 5.5 (od 55.min.Gavrić 5.5), Milošević 5.5 (od 68.min.Marković -).

Igrač utakmice: Rado Radić (Modriča) 7.