Remi Širokog i Želje

Fudbaleri Širokog Brijega i Željezničara danas su na stadionu Pecara odigrali prijateljsku utakmicu u sklopu priprema za proljetni dio sezone. Za Širokobriježane je ovo bio treći meč u pripremama, dok je Željezničaru ovo bila druga utakmica, poslije poraza od Veleža u prvoj.

Oba trenera su dosta eksperimentisala sa sastavima svojih ekipa, pa su za Široki Brijeg zaigrali sljedeći igrači: Miškić, Cipetić, Nikić, Radeljić, Kvesić, Stanić, Marić, Vukoja, Jurilj, Glavaš, Jurić
S druge strane, eksperimentisao je i Amar Osim, čiji je tim igrao u neobičnoj 4-4-2 formaciji, a prvi put se u sastavu našao Ivan Lendrić. Za Željezničar su igrali: Kjosevski, Stevanović, Pavić, Kosorić, Jovanović, Sadiković, Alispahić, Bojo, Zajmović, Veselinović, Lendrić

Nije nijedan tim pokazao previše u prvom dijelu, a već nakon prvih desetak minuta, gledali smo jako nezgodnu scenu, jer je Branimir Cipetić zbog teške povrede poslije oštrog starta Antonija Pavića morao napustiti teren.

Nakon toga, igralo se opreznije s obje strane, ali je ipak domaćin imao nešto više od igre. No, za prvu pravu šansu morao se čekati sami finiš prvog poluvremena, kada je Vedran Kjosevski prvo odbranio udarac Alena Jurilja, a potom u dva navrata šanse Jurića i Bože Vukoje.

Već na poluvremenu, oba tima su napravila značajne promjene u svojim sastavima. Za Željezničar su u drugom dijelu igrali: Erić, Stevanović, Miletić, Ikić, Šehić, Bojo, Alispahić, Kono, Lendrić, Zajmović, Subašić

Tek što se krenulo sa igrom , domaći dolaze do prednosti. Lijep pogodak postigao je Josip Kvesić.

Nedugo potom, sjajni Angelov koji je asistirao za Kvesića pravi velike probleme Filipu Eriću, no ovaj brani njegov udarac sa distance.

U 58. minuti, gosti su odigrali sjajnu akciju, a strijelac za poravnanje bio je Dženan Zajmović, a taj pogodak je definitivno dao potvrdu da će drugi dio susreta biti dosta sadržajniji.

Iako drugi dio jeste bio sadržajniji od prvog, ipak se ne može reći da je publika u njemu pretjerano uživala. Široki je u nastavku prijetio uglavnom preko Angelova, koji je bio dosta raspoložen, a Željezničar je imao dobru šansu da povede, ali je udarac Dženana Osmanovića u 73. minuti odbranio golman domaćih.

Do kraja meča, još je šansu imao Ante Hrkać, ali nije bilo promjene rezultata, pa je meč okončan rezultatom 1:1.

Radnik 5 : 1 Zvijezda 09
Željezničar 1 : 0 Tuzla Siti
Velež 2 : 1 Borac
Sarajevo 2 : 1 Mladost
Široki Brijeg 1 : 1 Zrinjski
Sloboda 2 : 1 Čelik