Stariji brat zaribao  (video)

Potkozarski derbi u Omarskoj, pred 1.000 ljubitelja fudbala pripao je prvoligašu Republike Srpske. On je nakon  izvođenja penala (7:6) bio bolji od premijerligaša BiH Rudar Prijedora. Meč je nakon   90 odigranih minuta bio okončan rezultatskim egalom (1:1).

U ovom  derbiju, punom tenzija, viđeno je sve… golovi, penal, žuti i crveni karton, na kraju je, kako mnogi vole da kažu, odlučivala lutrija.

Domaći su poveli  u 13. minutu golom Ognjena Jaćimovića, koji je nekada nosio dres “rudara” sa Sane. Minut pre odlaska na odmor Prijedorčani su izjednačili, a mrežu domaćina pogodio je mlađani Dragan Bilbija.

U nastavku je viđena velika  borba dva rivala, sjajnu šansu za  pogotka u 55. minutu imao je domaći fudbaler Darko Romanić.Promašio je  penal. Iz igre je Minut pre penala isključen je Mujo Smajić igrač gostiju.

Nakon osam penal serija, stigo se do pobjednika. kod domaćina neprecizan je bio samo Jaćimović, strelac u regularnom delu utakmice, dok su kod Rudar Prijedora jedanaesterce promašili Adel Halilović i rezervista Danilo Marmat.

Omarska – Rudar Prijedor 7:6 (1:1, 1:1)

Stadion: FK Omarska u Omarskoj. Gledalaca: 1.000. Sudija: Mario Jelić (Banjaluka) 7. Strelci: Jaćimović u 13. minutu za Omarsku, a Bilbija u 44. minutu za Rudar Prijedor. Strelci iz penala: Vračar, B. Romanić, Krecelj, Ratković, Marmat, Šunić za Omarsku, a Pekija, Kulenović, Zekanović, Asani, Knežević za Rudar Prijedor. Žuti karton: Dr. Romanić (Omarska). Crveni karton: Mujo Smajić u 54. (Rudar Prijedor).

OMARSKA: Trninić, B. Romanić , Rosić  (od 80. Krecelj ), Da. Romanić (od 80. Ratković ), Panić  (od 76. Šunić ), Grahovac , Dr. Romanić , Jaćimović , Lajić  (od 85. Gavranović ), Marmat , Vračar .

RUDAR PRIJEDOR: Topolović , Halilović , Pekija , Bilbija  (od 72. Asani ), Kulenović , Danilović , Gavranović  (od 85. Knežević ), Bosnić  (od 46. Marmat ), Zekanović , Rajović  (od 46. Dojčinović ), Smajić .

Igrač utakmice: Aleksa Trninić (Omarska).