Svjetsko prvenstvo u nogometu 2022 Kladionica
XS
SM
MD
LG

GOŠK u Olovu, derbi kola OFK Gradina - Rudar

Šest utakmica 5. kola m:tel Prve lige FBiH igra se u subotu 10. septembra, derbi kola se igra u Srebreniku gdje će četvrtoplasirana OFK Gradina ugostiti kakanjski Rudar koji je tri mjesta niže od domaćeg sastava, obje ekipe imaju po sedam bodova.

Petoplasirano Bratstvo će na svom terenu ugostiti Goražde, gradačačka Zvijezda za rivale ima sastav tešanjskog TOŠK – a, dok derbi začelja u Travniku igraju domaći istoimeni sastav i fenjeraš Tomislav koji je na nula bodova.

U Doboju kod Kaknja domaća Mladost igra sa drugoplasiranom ekipom hadžićkog Radnika, a povratnik u Prvu ligu lukavački Radnički koji je na trećem mjestu u duelu sa BFK Simm Bau očekuje četvrtu pobjedu.

U nedjelju se igraju dvije preostale utakmice maksimalni lider gabelski GOŠK je gost debitantu na prvoligaškoj sceni Stupčanici, dok u Bihaću se sastaju domaće Jedinstvo i banovićka Budućnost.

Subota 10. septembar u 16:30 sati,

Gračanica  : NK Bratstvo -  - FK Goražde , stadion  „Luke „ glavni sudija : Samir Kapo, Eldar Parla i Anis Zukić, Amin Efendić svi Sarajevo ,  delegat : Esad Kudelić (Bužim),  posmatrač suđenja : Tarik Kečo (Sarajevo) .

Doboj, Kakanj : FK Mladost DK – Radnik (H) , Gradski Stadion Doboj Kakanj  , Osman Hodžić  (Doboj Istok), Mato Grebenar (Livno) i Muris Mehinović (Lukavac), Edin Osmanović (Kalesija), Nikola Kaić  (Livno) , Željko Perić (Mostar) .

Gradačac : NK Zvijezda – NK TOŠK, stadion „Banja Ilidža“ Semir Sarajkić (Sarajevo), Edis Trklja (Sarajevo) i Sehmin Hakalović (Konjic), Ernis Džemidžić )Goražde), Mato Itrić (Brčko), Eldis Prošić (Cazin).

Lukavac:  FK Radnički -  BFK Simm Bau ,   stadion „Jošik “,   Filip Antić (Orašje), Boris Bilješko (Novi Travnik)i Mihret Zlatić (Brčko) , Igor Popović  (Busovača), Muamer Jahić (Sarajevo) , Anto Sučić (Nova Bila) .

Travnik  :  NK Travnik - NK Tomislav  , „Pirota“ , Ajdin Baručija (Zenica), Sanel Grljević (Mostar) i  Adnan Arfadžan  (Jablanica), Sanel Ljevo  (Mostar),Benjamin Terzić (Zenica), Edis Zukić (Tuzla)

Srebrenik  : OFK Gradina - FK Rudar  , Denis Limov (Gabela), Antonio Marčinko (Čitluk), Perica Maskaljević (Donja Mahala)i Ilija Orkić (Orašja), Miron Dujmenović (Bazik), Marko Petrić (Prud).

Nedjelja 11. septembar u 16:30 sati

Olovo  : NK Stupčanica -  NK GOŠK  , Gradski  stadion „Olovo“, Armin Kukić (Bugono), Almir Huskić (Bugojno) i Amrudin Zaimović (Novi Travnil), Ermin Hadžović (Sarajevo), Mirza Trbonja (Sarajevo), Sead Muratović (Goražde).

Bihać : NK Jedinsto –  FK Budučnost  , stadion „Pod borićima“, Drago Tabak  (Tomislavgrad), Selmin Osmančević i Sanel Alihodžić  oba Zanica Antonio Tomić (Kreševo) , Mario Ivković  (Livno), Muamer Bureković (Zenica).

 


15 .kolo Prva liga FBiH
Jedinstvo 3 : 0 Goražde
Radnički 0 : 4 Stupčanica
Mladost 2 : 1 Travnik
Radnik 0 : 3 Zvijezda
Simm-Bau 1 : 1 Gradina
Budućnost 2 : 1 Bratstvo
GOŠK 4 : 0 Rudar
Tomislav 2 : 1 TOŠK
Tabela
Poz Tim Utak Pob Ner Por Bod
1 GOŠK 15 14 0 1 42
2 Zvijezda 15 9 3 3 30
3 Rudar 15 8 2 5 26
4 Bratstvo 15 7 4 4 25
5 Gradina 15 7 3 5 24
6 Simm-Bau 15 6 4 5 22
7 Budućnost 15 6 4 5 22
8 Goražde 15 5 4 6 19
9 Tomislav 15 6 1 8 19
10 Mladost 15 5 3 7 18
11 Stupčanica 15 5 2 8 17
12 TOŠK 15 4 5 6 17
13 Radnički 15 4 4 7 16
14 Radnik 15 5 1 9 16
15 Jedinstvo 15 4 2 9 14
16 Travnik 15 4 0 11 12