Šansi dosta, ali bez golova: Slavija i Radnik podijelili po bod

Fudbaleri Slavije i Radnika podijelili su po bod u zaostaloj utakmici 2. kola Prve lige Republike Srpske odigravši u Istočnom Sarajevu 0:0.

Utakmica u Istočnom Sarajevu, iako igrana po jako teškom terenu, ponudila je dosta sadržajnu fudbalsku predstavu. Konkretniji je bio bijeljinski Radnik, a kod Sokolova se još jednom osjetio izostanak Hamze Kaljića zbog tri žuta, te Nikole Bjeloša kojem Bojan Regoje postepeno diže minutažu nakon povrede i ostavio ga je na klupi za početak i ovu utakmicu.

U četvrtoj minuti prvi prijeti Radnik. Aleksandar Maksimović šutira preko gola. Uzvraća Slavija preko Danijela Erića glavom, lopta ide pored gola.

Najbolju šansu u prvoj polovini prvog poluvremena ima Slavija. Igrala se 22. minuta kada je Petar Dabić jako lijepo izveo takozvani skraćeni korner, Mišović na drugoj stativi ne uspjeva lijepo da uputi šut, ali se stvara velika gužva pred golom, no Nikola Lakić u posljednji trenutak hvata loptu ispred Đerića.

Trideseta minuta donosi dva pokušaja Đorđa Avdalovića, prvi put Lakić hvata sigurno loptu, drugi put lopta ide pored gola.

Najbolju šansu u prvom poluvremenu Radnik ima u 34. minuti. Bojan Burazor je odlično centrirao iz slobodnog udarca, Aleksandar Maksimović glavom šutira, ali Nino Nedžibović na gol liniji odlično reaguje.

Dejan Živković je oprobao svoj šut u 37. minuti, lopta ide preko gola, a onda je i Bojan Burazor zaprijetio iz slobodnog udarca, Nedžibović još jednom sigurno brani.

Za kraj poluvremena ostala je i lijepa akcija gostiju, Srećković je probio lijevu stranu, ubacio u sredinu, ali Beširević u posljednji trenutak reaguje ispred Maksimovića i izbacuje loptu u korner, poslije kojeg se ne događa ništa, pa se na odmor otišlo pri rezultatu 0:0.

Uveo je Bojan Regoje na poluvremenu odmah Nikolu Bjeloša i Luku Asentića, a upravo oni i kreiraju najbolju šansu Sokolova u drugom poluvremenu u 58. minuti utakmice. Bio je to korner za Radnik, Vladan Mandić je očistio sa prve stative, uslijedila je brza kontra koju je po lijevoj strani povukao Bjeloš, odigrao je u sredinu za Asentića, ali on šutira pored gola.

Bjeloš prijeti i u 62. minuti direktno iz slobodnog udarca iskosa, Lakić se nije dao iznenaditi, odbio je tu loptu u polje. Preuzela je Slavija sa ulaskom Bjeloša potpuno kontrolu ove utakmice i posjed lopte, pa je Bjeloš u šansi i u 68. minuti. Snažno je šutirao sa osamnaest metara, lopta ide pored gola.

Povukao je sredinom drugog dijela Velibor Đurić dva poteza i promijenio desnu stranu terena. Ušli su Aleksandar Vasić na desnog beka i Uroš Vesić na desno krilo, što je donijelo određenu dozu živosti u igri i dosta prodornosti. Upravo iz jednog takvog prodora, Vesić pokušava da iznenadi udarcem na prvu stativu Nedžibovića, on brani, da bi potom po desnoj strani sjevnula još jedna brza akcija, Živković odigrava povratnu za Došla, koji ipak slabo šutira iz jako dobre pozicije i Nedžibović lako hvata loptu.

Bacila je Slavija sve karte u napad u posljednjih deset minuta i umalo to da im da rezultat u 88. minuti utakmice. Katastrofalno je pogriješio Đorđe Kasalović na šesnaest metara, Luka Asentić mu je ukrao čistu loptu, izašao sam na Nikolu Lakića, ali šutira pored gola. Do kraja utakmice Radnik znalački uspjeva da sačuva nulu i ponese sa sobom kući bod.

Na kraju, žaliće Slavija sigurno zbog propuštenih šansi u ovoj utakmici, žaliće kako su i govorili pred utakmicu i zbog nepoštenog odnosa prema njoj jer je ova utakmica odložena ljetos, pa ubačena baš sada da se igra, što im nikako nije odgovaralo, ali nema mnogo vremena za žaliti, već u srijedu čeka ih nova teška utakmica protiv Rudara.

I pored velike borbe na terenu treba pohvaliti i jedne i druge fudbalere za fer i korektnu utakmicu na terenu, a zajednički pozdrav sa navijačima domaćih, Sokolovima, ostaje kao lijepa slika za kraj utakmice.

SLAVIJA – RADNIK  0:0