Promašaji ponovo koštali Famosa, Omarska nosi veliki bod

Fudbaleri Famosa i Omarske podijelili su po bod u utakmici 11. kola odigravši u Vojkovićima 1:1.

Nije Famos bio na svom prepoznatljivom nivou u prvom poluvremenu. Nedostajalo je njihove agresivnosti na loptu, uvijek su nekako bili daleko od same lopte, a druge lopte su po pravilu pripadale gostima iz Omarske. Ipak, i pored toga, Famos je imao šanse da stigne prvi do pogotka u ovom susretu.

Već u 4. minuti Motoristi prijete preko Mladena Perovića. Pokupio je on na volej jednu odbijenu loptu iz kornera, ali šutira pravo u dobro postavljenog Mladena Jokića. Gosti uzvraćaju u 12. minuti, na sličan način. Bio je to slobodan udarac iskosa sa lijeve strane, odbrana Famosa otklanja na kratko opasnost, ali lopta pada pravo na nogu Darku Zdjelaru, koji iz dobre pozicije šutira slabo, preko gola.

Odmah u sljedećem napadu uzvraća Famos. Tihomir Lalović je sve napravio, slab šut u završnici, opet u dobro postavljenog golmana gostiju.

U 18. minutu zicer za Famos ne realizuje Danel Blažić. Neće napadača Motorista ove sezone takve prilike. Lalović je ostavio povratnu na lijevoj strani za Mičića, ovaj je iz prve oštro ubacio u sredinu po zemlji, lopta visinom peterca prolazi sve, ali Danel Blažić na drugoj stativi je ne sprovodi u gol.

Kako obično biva u fudbalu, neko nepisano pravilo, za promašeno stiže kazna. Igrala se 32. minuta Luka Banović je iz zadnje linije poslao dugu loptu, odbrana Famosa nije na vrijeme to zatvorila, Ognjen Jaćimović istrčava po desnoj strani i u trku iz prve lobuje istrčalog Marka Terzića u malu mrežu za vodstvo gostiju.

Trebalo je vremena Famosu da se oporavi od tog šoka za njih. Pet minuta kasnije svi su skočili da traže penal smatrajući da je jedan defanzivac igrao rukom, no Mladen Mirić pokazuje samo da se igra nastavi. Do kraja poluvremena bilježimo još samo pokušaj Anesa Demirovića sa dvadesetak metara, lopta ide preko gola.

Ušao je Famos u drugo poluvrijeme sa namjerom da postigne gol. Ušao je u igru odmah Zoran Kokot i vidjelo se koliko je njegovo iskustvo doprinjelo igri. Ipak, prvu šansu stvaraju gosti. Opet je Ognjen Jaćimović istrčao po desnoj strani, sada šutira pored gola.

Od tog trenutka, praktično postoji samo Famos na terenu. U 54. minuti Mladen Perović centrira sa lijeve strane, Radović odigrava povratnu za Kokota, ovaj šutira, ali stativa spašava Jokića. Odmah u narednom napadu Zoran Kokot postiže gol na asistenciju Demirovića, ali sudija Aleksandar Kapur podiže zastavicu, ofsajd.

U 66. minuti Famos dolazi do željenog izjednačenja. Pogodio je Vladimir Drinjak sa izmjenom u toj minuti, Adnan Vranešić je zamijenio Danela Blažića, otrčao do kaznenog prostora i iskoristio asistenciju Zorana Kokota i jako lijepo realizovao šansu za 1:1.

Dobru akciju par minuta kasnije izvode Vranešić i Otović po desnoj strani. Ovaj prvi centrira, lopta prolazi kroz kazneni prostor i završava u gol autu.

Ostao je Famos u 76. minuti sa desetoricom igrača. Neoprezno je Marko Marković startovao na Vladana Anđića, koji je taj kontakt još dodatno „podebljao“ snažnim jaucima, a Mladen Mirić pokazuje direktan crveni karton štoperu Famosa, što je izazvalo nevjericu kod domaćih.

Odmah u narednom napadu Famos umalo da stigne do pogotka. Mladen Perović je ubacio sa lijeve strane, a Dejan Bjeloš šutira odlično glavom, no Mladen Jokić sjajno brani i čuva svoj gol.

U finišu utakmice još dvije velike šanse. Prvo se u njoj našao Vranešić, šutira pored gola, a odmah potom i Milan Vračar na drugoj strani izlazi sam na Marka Terzića, no čuvar mreže domaćih brani sjajno taj udarac.

Do kraja utakmice Omarska znalački uspjeva da umrtvi ritam odugovlačenjem igre i nosi bod u Omarsku, dok će Famos definitivno imati za čim da žali poslije ovog meča i previše propuštenih prilika.

FAMOS – OMARSKA 1:1 (0:1)