Dino Ćorić izbacio svoj Široki Brijeg

Dino Ćorić, fudbaler Tuzla sitija

Tuzla siti je posljednji četvrtfinalista Kupa Bosne i Hercegovine u fudbalu jer je večeras na “Pecari” u Širokom Brijegu, poslije boljeg izvođenja penala rezultatom 7:6 pobijedila istoimenog domaćina. U regularnom dijelu je bilo neriješeno – 2:2.

Poveo je Široki Brijeg golom Dominika Radića u 18. minutu, da bi Tuzlaci stigli do izjednačenja u 31. minutu pogotkom Irfana Hadžića, da bi u posljednjem minutu prvog dijela sudija Miloš Gigović iz Gradiške dosudio penal za domaćina koji je u novo vođstvo pretvorio Bože Vukoja, iz drugog puta. Prvi pokušaj Vukoje odbranio je golman tuzlaka Nevres Fejzić, ali ga je sudija Gigović, na asistenciju pomoćnika, ponovio jer je čuvar mreže gostiju bio van linije gola.
U nastavku susreta, tačnije u 52. minutu Diabi je uspio da izjednači, nije bilo više golova, pa se pristupilo izvođenju penala. Šutirano je po osam serija, Fejzić je odbranio šut Ilije Bagarića u drugoj, dok je Josip Medić pogodio stativu u osmoj. U petoj seriji šut Pantelića zaustavio je Renato Josipović. Odlučujući penal za Tuzlake pogodio je Dino Ćorić, dojučerašnji prvotimac banjalučkog Borca, dijete Širokog Brijega i njegov višegodišnji kapiten.
Plasman u četvrtfinale fudbalskog Kupa BiH izborila su tri predstavnika Republike Srpske, premijerligaš Sloga Meridian (Doboj), te prvoligaši Rudar Prijedor i Radnik (Bijeljina). Iz Federacije BiH to su premijerligaši: Željezničar (Sarajevo), Velež (Mostar), Zrinjski (Mostar) i Tuzla siti, te prvoligaš Zvijezda (Gradačac).
Izvlačenje parova ove faze masovnijeg takmičenja biće održano u utorak, 21. februara u prostorijama Fudbalskog saveza BiH u Sarajevu s početkom u 12 časova. Utakmice su na rasporedu 1. (prvi susreti) i 15. marta (revanš mečevi).

Široki Brijeg – Tuzla siti    6:7 (2:2, 2:1)

Stadion: “Pecara”. Gledalaca: 1.000. Sudija: Miloš Gigović (Gradiška). Strijelci: 1:0 Radić (18), 1:1 Hadžić (31 – penal), 2:1 Vukoja (45 – penal), Diabi (52). Strijelci iz penala: Vukoja, Mašić, Lukić, Valinčić, Musa, Kuprešak za Široki Brijeg, a Kuzmanović, Gavrić, Mehidić, Čeliković, Nukić, Karjašević, Ćorić za Tuzla siti. Žuti kartoni: Mašić, Bagarić, Valinčić (Široki Brijeg), Šukilović, Kuzmanović, Fejzić, Pantelić (Tuzla siti).
ŠIROKI BRIJEG: Josipović, Valinčić, Mašić, Radić (od 85. Pranjić), Vukoja, Bagarić, Šuto, Pejić (od 71. Medić), Lovrić (od 90+2. Lukić), Čavar (od 71. Musa), Kuprešak.
TUZLA SITI: Fejzić, Šukilović, Hadžić (od 85. Subašić), Pantelić, Kuzmanović, Ćorić, Karjašević, Mešinović (od 46. Nukić), Čeliković, Diabi (od 80. Gavrić), Mehidić.

Sarajevo 2 : 4 Igman
Posušje 2 : 1 Velež
Sloboda 1 : 2 Željezničar
Sloga Meridian 2 : 1 Borac
Leotar 2 : 1 Široki Brijeg
Tuzla City 3 : 0 Zrinjski