Posušje porazilo Velež

posušje - Velež 1:0

Fudbaleri Posušja danas su na domaćem terenu savladali Velež rezultatom 1:0 u susretu 21. kola VVin lige BiH.

Prvu priliku na meču su imali igrači domaćeg sastava i to u četvrtoj minuti susreta. Šutirao je Pavković, ali je njegov udarac otišao pored gola.

Nakon toga uzbuđenja nije bilo sve do 28. minute, kada je sjajan pas u prostor dobio Pavković, koji je izašao sam jedan na jedan sa golmanom Veleža, ali je Hadžikić je uspio sačuvati svoju mrežu.

Potom se na udarac odlučio i Rozić, koji je šutirao sa ivice kaznenog prostora, ali je njegov udarac zaustavio golman Veleža, a na isteku 39. minute, ponovo se u prilici našao Rozić, ali je Hadžikić ponovo bio na visini zadatka.

Domaći sastav je nastavio sa napadima, te se inicijativa Posušja isplatila u 43. minuti. Pavković je lijevom nogo šutirao i preciznim udarcem od stative pogodio za vodstvo svog tim, pa se sa rezultatom 1:0 otišlo na odmor.

Posušje je nastavilo sa napadima i u drugom dijelu, a Hadžikić je održao svoj tim na životu nakon pokušaja Kamenara sa distance u 52. minuti. Velež je na drugoj strani zaprijetio preko Šikala, ali mladi veznjak nije bio precizan.

Potom dolazi do opadanja tempa igre, Posušje je manje napadalo i polako je prepuštalo inicijativu Veležu, no mostarski tim imao je probleme da kreira ozbiljnije napade. U 68. minuti je šutirao Mlinarić nakon dodavanja Pršeša, ali je Galić odbranio.

Boban iz kontranapada u 72. minuti propušta priliku da riješi pitanje pobjednika, a potom nakon kornera veliku šansu za domaće propušta i Marić, pa se ušlo u neizvjesnu završnicu.

Posušje ipak stvara još jednu šansu u 85. minuti, ali udarac Petrovića koji je pobjegao odbrani gostiju je neprecizan. Posljednju priliku na utakmici imao je Velež u sudijskoj nadoknadi, no Peco nije uspio savladati Galića, pa je domaći tim slavio treću proljetnu pobjedu i sada ima 29 bodova, dok Velež ima 35 bodova i nije još nijednom pobijedio na proljeće, ako gledamo samo utakmice u prvenstvu.

Tuzla City 2 : 0 Zvijezda 09
Posušje 1 : 0 Velež
Borac 3 : 0 GOŠK
Sloga 1 : 1 Zrinjski
Igman 1 : 0 Široki Brijeg
Željezničar 3 : 0 Sarajevo