Sloga lako pala

Fudbaleri Igmana upisali su danas jako važnu pobjedu. Na domaćem terenu su slavili protiv Sloge sa 2:0 u utakmici 24. kola VVin lige

Igman je sjajno otvorio utakmicu, a prvu veću priliku imao je već u osmoj minuti. Ramić je izašao sam pred gol Sloge, no golman Šćekić je uspio odbraniti svoju mrežu.

Ipak, inicijativa domaćih isplatila se u 20. minuti. Redžić je pred svojim golom pokušao driblati, a njegovu grešku je iskoristio Hebibović koji je pogodio za 1:0. Samo dvije minute kasnije bilo je 2:0. Slabo je reagovao golman gostiju, a Denković je pogodio za povećanje vodstva. Do kraja prvog dijela Sloga je preko Veselinovića pokušala stići do pogotka, no promjena nije bilo.

Drugo poluvrijeme je donijelo dosta "mirniju" igru. Sloga je konsolidovala redove i igrala nešto bolje, dok su domaći odlučili da brane visoku prednost.

Najbolju šansu za Igman imao je Dupovac u 78. minuti, no nije uspio zatresti mrežu gostiju.

Do kraja nije bilo promjena te je konačan rezultat glasio 2:0. Igman je ovom pobjedom privremeno "skočio" na osmu poziciju, dok je Sloga ostala na 38 bodova i četvrtom mjestu.

NK Igman: Ćeman, Oremuš, Dupovac, Bajrić, Čubrilo, Đorić, Hebibović, Janketić, Denković, Mešinović, Ramić.

FK Sloga: Šćekić, Grabež, Varga, Nikolić, Milanović, Redžić, Kvesić, Popara, Veselinović, Mrkaić, Vidić.

Zvijezda 09 2 : 3 Široki Brijeg
GOŠK 0 : 1 Posušje
Tuzla City 1 : 5 Sarajevo
Igman 2 : 0 Sloga
Željezničar 0 : 1 Velež
Borac 1 : 2 Zrinjski