77 : 78

Sarajlije iz Mrkonjića kući pjevajući

03.12.2017 Tekst i foto: Slobodan Dakić

MRKONjIĆ GRAD-KoÅ”arkaÅ”i Bosne, u 7.kolu Lige 10 u Mrkonjić Gradu pobjedili su Mladost 78:77.Gostima je to peta pobjeda, a Mladosti peti poraz.Novim porazom koÅ”arkaÅ”i Mladosti doÅ”li su u nezavidnu situaciju i predstoji im borba za ostanak u ligi.

Ā U zavrÅ”nici meča viđena je prava drama na parketu.Mladost je pet minuta prije kraja imala prednost od 12 poena(69:57).Međutim, gosti trojkama raspoloženog Brandforda i Kneževića dovode meč u neizvjesnost.

DraÅ”ko Knežević 60 sekundi prije kraja Bosnu dovodi u vodstvo 78:77.KoÅ”arkaÅ”i Mladosti jedanest sekindi prije kraja imali su napad za pobjedu.Međutim, spetljali su se i nisu poentirali, pa su Sarajlije otputovale kući pjevajuć.

Ā  KoÅ”arkaÅ”i Mlaodsti očajno su otvrili utamkici, po su gosti polovinom prve četvrtnine vodili 16:4.U druoj četvrtnini neÅ”to bolj igra Mladsoti, koji taj period igre rejeÅ”avaju u svoju korist 23:21.U trećoj četvrnini sjajna igra izabranika Gorana Sladojevića , koji su četvrtinu dobili 23:11.

Ā Porazu Mladosti kumovala je teža povreda plejmejkera Dumića i Milovanović, a zbog povrede članka nije igrao Aleksić.

Ā  Ā Treneru Mladosti Goran Sladojević teÅ”ko je pao poraz.

Ā  -Povreda Dumića, Milovovića i neigranje Vladimira Alksića zbog povred članaka su uticali da imamo porblema sa rosterom u igri.Nismo imali sreće, jer već tri utakmice gubimo sa penom razlike u zavrÅ”nici.Sudijski kriteriji odličan- rekao je vidno razočaran Sladojević.

Ā  Trener gostiju Aleksandar Damjanović prezadovoljan je pobjedom svoje ekipe.

Ā -U zavrÅ”nici meča viđena je prava drama na paraketu.Imali smo viÅ”e sreće i strpljenja da stignemo do pobjede.Čestitam Mladosti na odličnoj igri, svojim momcima na velikoj borbi i zasluženoj pobjedi- rekao je Damajanović.

U domaćem sastavu Sreten Knežević postigao je 30, dok je kod gostiju Kori Brandford postigao 21 poen.

Ā O suđenju ni riječi, sve su kazali zviždci domaćih navijači po zavrÅ”etku meča.