86'
85'
4'
Protokol
Glavni sudija: Tadić Milan Delegat utakmice: Maksimović Cvijetin Prvi pomoćni sudija: Bjelica Miroslav Drugi pomoćni sudija: Milovanović Radenko 4. sudija: null
0'

Derbi Sokočanima

05.10.2020 Slaviša Vukašinović

Derbi je u potpunosti opravdao očekivanja , Glasinac 2011 je bio bolji u duelu sa direktnim konkurentom u borbi za najviši plasman  i pridružio se Budućnosti i Famosu na vrhu tabele,  a samim tim i definitivno istakao kandidaturu za osvajanje titule na drugoligaškom istoku Republike Srpske.

Već u trećem minutu Sokočani su se prvi put radovali, pogotku Šuke. Domaći sastav je udvostručio prednost u 34 . minuti,  nakon lepe akcije pogodio je Vitomir .

Samo minut kasnije gosti su umanjili vođstvo Glasinca 2011 preko Ristanovića. Tek što je počeo drugi deo susreta u 50.  minutu  ponovo je na sceni najbolji igrač i strelac domaćeg tima Šuka, koji  matira nemoćnog Slobodana Radića za vođstvo od 3:1.

U finišu utakmice tačnije u 88.minutu gosti su uspeli da ublaže poraz, strelac je bio Vasiljević u 88. minuti.

Iako je ovo bio najinteresantniji susret II lige Republike Srpske –Istok igralo se veoma fer i korektno, pa vrlo dobri sudija Tadić nije bio u prilili da dodeli nijedan  karton na ovoj utakmici.

GLASINAC 2011- BUDUĆNOST (P)  3:2 (2:1)

Stadion: Bara. Bez gledalaca: Sudija: Milan Tadić (Pale ). Strelci:  Šuka u 3. i 50; Vitomir u 34.minutu (Glasinac 2011), Ristanović u 35. i  Vasiljević u 88.minutu (Budućnost). Bez žutih i crvenih kartona.

Glasinac 2011- Krunić , M. Vujičić  (od 46.Novosel ),  Dupljanin , M. Pejanović , Deurić  (od 86.Jolović), Vitomir  (od 67.Petrović), Milinković  (od 46.Gašević  ), Šuka ,Rajić , A. Pejanović .

Budućnost (P) –S. Radić 6, P. Radić ,Simić  (od 79. Jevtić) Rosić , Lukić ,Pajić ,Vasijlević , Trifković  (od 79. Cvjetinović),  Krezović ,Milošević .

Igrač utakmice: Neđo Šuka (Glasinac 2011).