1 : 3
0 : 1

Arsenal u završnici ''slomio'' Palas, poraz Totenhema

19.05.2021 Đ. Malešević

Fudbaleri Arsenala savladali su Kristal Palas u 37. kolu Premijer lige. Arsenal je slavio kao gost sa 3-1.

Prvu šansu imao je Obamejang ali je nije iskoristio. Domaći su zaprijetili preko Šlupa ali je Leno odbranio. U 39. minuti, gosti su poveli a strijelac je bio Pepe. U nastavku susreta, domaći dolaze do izjednačenja a strijelac je bio Benteke. U sudijskoj nadoknadi, Arsenal je došao do pobjede.

Prvo je Gabrijel Martineli pogodio za 2-1 a onda je nakon sjajnog prodora Pepe pogodio za konačnih 3-1.

Arsenal je ovom pobjedom ostao u igri za Evropu pred poslednje kolo ali neće zavisiti samo od sebe.

U ostalim susretima, Everton je savladao Vulvse sa 1-0 baš kao i Njukasl Šefilda. Totenhem je kiksirao i izgubio je kući od Aston Vile sa 2-1.

Međunarodni fudbal Međunarodni fudbal Engleska: Premier League Crystal Palace Arsenal