1 : 1

Hofenhajm uzeo bod Bajernu, Štutgart došao do bitnog boda u borbi za opstanak

12.03.2022 Đ. Malešević

Fudbaleri Hofenhajma i Bajerna odigrali su 1-1 u 26. kolu Bundeslige.

Prvu šansu na meču imao je Kramarić ali je Nojer odbranio. Potom su se redale šanse za goste ali Gnabri, Miler i Sane nisu pogađali. Golom Baumgartnera Hofenhajm je poveo sa 1-0. U završnici prvog poluvremena, Levandovski je donio izjednačenje Bajernu.

U nastavku je Bajern bio bolji rival. Sane i Gnabri su imali šanse ali nisu pogodili. Potom je i Musiala imao šansu ali ni on nije pogodio. Najveću šansu u drugom poluvremenu za domaće je imao Kramarić ali je nije iskoristio.

Štutgart je došao do bitnog boda u borbi za opstanak. Avoniji je donio Union Berlinu vodstvo ali je Saša Kalajdžić pogodio za 1-1.

Frajburg je došao do tri boda u efikasnom meču u kome su sa 3-2 savladali Volfsburg.

Međunarodni fudbal Međunarodni fudbal Nemačka: Bundesliga Hoffenheim Bayern