• Igrače možete oceniti samo ako je utakmica odigrana u prethodnih 7 dana
  • Ako igrač kojeg želite oceniti nije na listi a igra u klubu možete ga prijaviti na strani kluba

Novi bodovi Plemićima

11.03.2023 Administrator DC

Fudbaleri Zrinjskog su u 22. kolu m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine pobijedili Igman u Konjicu rezultatom 3:0.

Zrinjski je u 26. minuti susreta doÅ”ao u vodstvo i to zahvaljujući fudbaleru domaćih, Mirku OremuÅ”u. Josip Ćorluka je ubacio sa desne strane, a nekadaÅ”nji fudbaler Sarajeva u želji da izbaci loptu ispred Nemanje Bilbije vara Aldina Ćemana i dovodi goste u vodstvo. Sedam minuta kasnije Bilbija je sjajno ostavio loptu za Ilinkovića čiji udarac odlazi preko gola golmana gostiju da bi u 38. Igman prvi put zaprijetio i to preko Bodula koga je zaustavio Marić.Ā

Ā

Na sljedeću priliku se čekalo do 40. minute susreta kada je Ćuže ubacio sa desne strane, a Ćeman fantastičnom reakcijom brani udarac Ilinkovića Å”to je bilo posljednje uzbuđenje u prvom dijelu susreta, te se na odmor otiÅ”lo pri vodstvu aktuelnog prvaka Bosne i Hercegovine rezultatom 1:0.Ā

Prvi su u nastavku zaprijetili domaći i to u 58. minuti susreta. Durakovićev ubačaj je zahvatio Hrelja čiji udarac sa gol linije otklanja Ismajlgeci, te ostaje 1:0 za goste da bi u 70. minuti Aldin Ćeman majstorskom intervencijom zaustavio Nemanju Bilbiju. Tri minute kasnije Nemanja Bilbija se iskupio za promaÅ”aj, te je zatresao mrežu Aldina Ćemana i to poslije centarÅ”uta Silvija Ilinkovića.

U 76. novi pokuÅ”aj Bilbije, ali je Ćeman bio siguran da bi Plemići u 82. minuti postigli treći pogodak. Rezervisti Ivan Jukić i Tomislav KiÅ” su kombinovali, a KiÅ” je pogodio mrežu Aldina Ćemana nakon neÅ”to viÅ”e od minute provedene na terenu, te je tako postavio konačnih 3:0.Ā

Stadion: Gradski stadion u Konjicu.Ā Gledalaca: 1.500.Ā Sudija: Sivac Ermin (Zenica).Ā Å½uti kartoni: Drljević (Igman), Sučić (Zrinjski).Ā Strijelci:Ā 0:1 - OremuÅ” (26ag), 0:2 - Bilbija (73), 0:3 - KiÅ” (82).Ā

Igman:Ā Ä†eman; A. Hebibović, Dupovac, Drljević, Duraković; Ā Alagić (54. Biber), OremuÅ”, Bodul, Jakupović, Hrelja; Ramić (81. AleÅ”ević).Ā Trener:Ā Husref Musemić.Ā

Zrinjski:Ā Marić; Ćorluka, BariÅ”ić, Jakovljević, Ismajlgeci (89. Bekić); Ilinković, Sučić (89. Zlomislić), Ivančić, Ćuže (81. KiÅ”), Tičinović (64. Jukić); Bilbija (81. Mandić).Ā Trener: Krunoslav Rendulić.Ā

Premijer liga BiH Premijer liga BiH m:tel Premijer liga BiH Igman Zrinjski