Velika guzva. Radnik nije izbacio loptu i krenuo je da ugrozi gol Omarske.
Postava
Vujičić, Zdjelar, Sajak, Kopanja, Panić, Stojnić, NiÅ”ić L, Jovičić, Lajić, Kovačević, NiÅ”ić Đ
0'
Protokol
Glavni sudija: Marko Maksimović (Modriča) Delegat utakmice: Račić SiniÅ”a Prvi pomoćni sudija: Maksimović Bojan Drugi pomoćni sudija: Rustić Božidar 4. sudija: Kukrika Milan
0'
Postava
Lakić, Janjić, Vasić, Crepaldi, Stevanović, Despotović, Abjanić, PeriÅ”ić, Amidžić, Ristanović, Abdulfata
0'
Prvo poluvreme
Nisic probija po desnoj strani, odigrava povratnu, a Kovacevic iz voleja pogadja za 2-2
45'
Panic je u umakao odbrani gostiju i rutinski pogodio za 1:0
8'
Remi u Omarskoj
09.10.2023 Administrator DC

Omarska

Fudbaleri ā€œOmarskeā€ i ā€œRadnikaā€ iz Bijeljine, u 10. kolu m-tel Prve lige Republike Srpske, odigrali su nerjeÅ”eno 2:2. Remi je vrijedan za domaću Omarsku obzirom da su protiv favorita za titulu igrali 30 minuta sa igračem manje.
Utakmica, pred 800 domaćih i 30-ak gostujući navijača počelo je idealno za Omarsku. Već u 8. minutu Vedran Panić je umakao odbrani gostiju i rutinski savladao golmana gostiju.
Tri minute kasnije UgljeÅ”a Stevanović iz drugog pokuÅ”aja trese mrežu Omarske i izjednačuje na 1:1.
Radnik je nakon toga bio dosta opasniji i stvorio nekoliko izglednih prilika, ali je Vujičić danas bio zaista sjajan na golu. U 35. minutu, nakon kornera najviÅ”i u skoku je Stevanović koji svojim drugim golom donosi potpuni preokret i dovodi Radnik u vođstvo od 2:1.
Radnik je i nakon toga imao nekoliko odličnih prilika da rijeŔi meč i dospije na lidersku poziciju.
U 43. minutu srčani DuÅ”ko Stojnić je kolabirao na terenu i zavrÅ”io na kraju u bolnici. Omarska je u 4. minutu sudijske nadoknade, golom Milana Kovačevića uspjela izjednačiti.
Delegat meča je ovo ocjenio kao autogolom Ristanovića.
U drugom poluvremenu viđeno je mnogo manje lijepog fudbala, ali mnogo viÅ”e emocija, stresa i povika na glavnog sudiju Maksimovića koji je svojim odlukama izazvao gnjev i navijača ali i igrača Omarske. Maksimović je igračima Omarske pokazao čak 12 žutih kartona, Å”to je vjerovatno rekord u klupskoj istoriji.
NajviÅ”e bure je viđeno oko 60. minuta kad je Panić ostao ležati na travi, a gostujući igrači nisu izbacili loptu. To je izazvalo burne proteste i negodovanje igrača Omarske. Strasti su tada uzavrele, a u 64. minutu sudija Maksimović, zbog prigovora, pokazuje Mariju Sajaku drugi žuti odnosno crveni karton i Omarska ostaje sa igračem manje.
Do kraja utakmice viđena je pravaā€ludnicaā€, posebno na tribinama, ali i na terenu. Nakon povrede Jovičića Omarska je ostala bez oba Å”topera. Tada je u igru uÅ”ao trener-igrač Anando Krecelj i superiorno odigrao na toj poziciji.
Krecelj je do kraja utakmice izbio skoro sve i jednu loptu i vjerovatno je najzaslužniji Å”to Radnik i sa igračem viÅ”e nije stvorio mnogo opasnih situacija. Omarska se uz pomoć publike branila i odbranila i nagrađena je jednim bodom za sportski, časnu i poÅ”tenu borbu protiv protivnika.

Omarska ā€“ Radnik 2:2 (2:2)

Panić ā€˜8, Kovačević ā€˜45 ā€“ Stevanović ā€˜11, ā€˜35
Sudija: Marko Maksimović (Modriča) Gledalaca:800.
Žuti kartoni: Vujičić, Zdjelar, Panić, Lajić, NiÅ”ić Đ, Begović, Krecelj, Grahovac, Marin, Vračar (Omarska) Amidžić (Radnik)
Crveni karton: Sajak Mario (Omarska) u 64. minutu.

Omarska: Vujičić, Zdjelar, Sajak, Kopanja, Panić (Marin), Stojnić (Vračar), L.NiÅ”ić, Jovičić (Krecelj), Lajić, Kovačević, Đ.NiÅ”ić . Trener: SaÅ”a Keranović.

Po zavrÅ”etku utakmice trener SaÅ”a Keranović je za naÅ” portal izjavio.

SaÅ”a Keranović, trener FK Omarska

ā€“ Veoma zahtjevna utakmica s obizom da nam je protivnik jedan od klubova koji imaju ambicije za povratak u Premijer ligu. U utakmicu smo uÅ”li motivisani, praćeni velikom podrÅ”kom sa tribina, te su u takvom ambijentu igrači dali svoj maksimum. Ovo je veliki bod za nas, jer smo zadnjih pola časa igrali sa igračem manje. Pokazali smo da uz borbenost i ozbiljan pristup igri možemo stići do povoljnog rezultata, pa nam to daje veliku motivaciju za nastavak prvenstva ā€“ rekao je Keranović.

Sa ovim bodom, Omarska je ostala na poslednjem mjestu, ali će ovaj bod sasvim sigurno vrijediti na psiholoÅ”kom planu.
Omarska je pomogla Rudar-Prijedor da ostane na liderskoj poziciji. Raduje Ŕto je i pored niza loŔih rezultata publika ostala uz klub.

Izvor:infoprijedor.ba