Borac razbio Zvijezdu 09, Rudar ispao na penale, Ljubić poražen od GOŠK-a

Takmičenje u Kupu Bosne i Hercegovine nastavljeno je danas utakmicama 1/8 finala BiH.

U prvom terminu odigrano je šest utakmica, a dva meča igraju se od 18.00 i 18.30 na Grbavici i Pecari.

Banjalučki Borac se poigrao sa Zvijezdom 09, te slavio u Ugljeviku sa ubjedljivih 6:0. Kao da je ovaj duel poslužio ekipi Branislava Krunića za podizanje samopouzdanja, te su do vrha napunili mrežu Semberaca. Po dva puta su pogađali Stojan Vranješ i Srđan Vujaklija, a po jednom su pogađali Ivan Crnov i Bojan Marković.

GOŠK je sa 2:0 savladao jedinog drugoligaša u ovoj fazi takmičenja, Ljubić iz Prnjavora. Mustafić je doveo GOŠK u vodstvo od 1:0 u 39. minutu, a u sudijskoj nadoknadi utakmice Kulović je stavio tačku na i.

U duelu dva Rudara, oni iz Kaknja su u gostima izbacili Prijedorčane poslije boljeg izvođenja penala. Iako su čitavo drugo poluvrijeme igrali sa igračem manje zbog isključenja Alije Čulova, uspjeli su da odole i odvedu utakmicu u penale i tu slave prolaz.

Rezultati i strijelci:

Olimpik - TOŠK 3:0 /Džafić 11, Handžić 35, Pandža 65 (p)/
Rudar Prijedor - Rudar Kakanj 0:0(p)
Ljubić - GOŠK 0:2 /Mustafić 39, Kulović 90+3/
Zvijezda 09 - Borac 0:6 /Vranješ 21 (p), 31, Crnov 33, Vujaklija 40, 55, Marković 73/
Zrinjski - Sloboda 2:0 /Kunić 27, Barišić 35/
Tuzla City - Velež 1:0 /Sesar 62/