Srbije nema na Svetskom šampionatu

Španci, svetski šampioni iz 2013, kada su bili domaćini, i bronzani sa poslednja dva planetarna šampionata 2021. i 2023, ipak će igrati i na Svetskom prvenstvu 2025. godine (domaćini Hrvatska, Danska, Norveška).

U baražu su zaustavili našu reprezentaciju. Četiri gola minusa iz prvog meča nisu nadoknađena su u novosadskom „SPENS-u“, Srbija – Španija 25:22 (15:11).

U 46. minutu imali su Orlovi +6 (21:15), a onda su Španci za pet minuta napravili seriju 4:0 i prišli na 21:19.

Tri minuta pre kraja posle gola Kojadinovića stigli su Orlovi na korak od željenog rezultata - 24:21.

Ponovo su bili blizu, na 25:22, posle gola Ilića iz sedmerca minut i po pre kraja.

Onda je usledila drama, Španci sa igračem manje, ali pola minuta pre kraja imaju zicer, no sa šest metara pokušaj rivala glavom brani golman Milosavljev.

Orlovima ostaje pola minuta za napad. Ali, rešili su da ga grade polako, na kraju su se spetljali, jedan faul Španaca, sa istekom vremena i težak šut Kosa, ali ga je odbranio golman Španije. Pirova pobeda 25:22. Minus od četiri gola iz prvog meča nije nadoknađen (28:32).