Velež bolji od Libera

Velež - Libero

U sklopu 2. kola Prve lige Republike Srpske sinoć na domaćem trerenu u susretu koji je trajao sat i 40. minuta odbojkašice Veleža bile su bolje od Libera i na kaju su slavile sa 3:1. Tako su Nevesinjke posle poraraza na otvaranju sezone u Bijeljini u meču sa Radnikom 3:0 (26:24, 25:11, 25:15) došle do prvih ovosezonskih bodova.

Pred početak meča minutom ćutanja odata počast svim nastradalim u velikoj prirodnoj nesreći koja je zahvatila Bosnu i Hercegovinu.
Bila je to lijepa i zanimljiva odbojkaška predstava, a Semberke su bolje ušle u meč. Posle velike i izjdnačene borbe u igri poen za poen u samom finišu prvog seta, posle egapa 22:22, prave seriju 3:0 i tako razultatom 25:22 stiču prednost 1:0.

Viđena i neizvijesaa i zanimnjiva borba i u drugom setu. Nevesinjke su od početka krenule poletno, energično i razigrano ta su imale i konstantnu prednost 4:1, 9:6 14:8, 18:14 da bi u finiši gošće zaprijetile bile su na - 2 (21:19) ali domaći sastav odbija napad i razulratom 25:20 dolazi do izjednačenja i tako vraća meč na početak.

U nastavku, posle drugog seta viđena je potpuna dominacija Nevesinjki sve im je polazilo za rukom i treći set riješavaju u svoju korist lagano i ubjednjivo 25:6, a isti scenarij viđen je i u četvretrom periodu igre 25:10, ispostavilo se i poslednjem i tako domaće odbojkašice dolaze do velike i sasvim zaslužene pobjede.

Pred oko 150 gledalaca utakmicu su sudili: Srđan Furetula iz Pala i mlada Bilećanka iz Trebinja dr Vera Kapor, dok je delegat kontrolor bio Desko Pavić iz Ljubinja.

Ekipe su igrale u sastavu:

OK "Velež": kapiten libero Vanja Vuković, Elena Milanović, Marija Brkić, Lana Šarenac, Marija Torović, Natalija Perović, libero Anastasija Mavrak, Klara Savić, Ana Perović, Aneta Ivković, Ines Ivković, Marija Stajić, Emilija Beštić, Ivana Čabrilo Treneri: Predrag Nikitović i Siniša Čabrilo

OK "Libero": Nikolina Spajić, Teoidora Savić, Kristina Gluhović, Lara Đurđević, Sara Milošević, Maja Petković, kapiten Ivana Kicanović, Vanja Jokić, Mitrović, Andrea Vučićević, Anastasija Kovač libero Ana Simić Trener: Bojan Kvrgić Žiba
U narednom kolu u Trebinju u hercegovačkom derbiju Većež će snagu odmjeriti sa Leotarom, dok će Libero dočekati odbojkašice Gradiške.

Juče su odigrani i susreti: Gradiška - Radnik 0:3, He na Drini - Drina (Zvornik) 3:1 i Maglić - Crvena Zvijezda 3:0, dok su utakmice Inova - Jahorina i Bratunac - Leotar na programu danas.

HE na Drini 3 : 1 Drina
Maglić 3 : 0 Crvena zvijezda
Bratunac : ŽOK Leotar
Velež 3 : 1 Libero
Gradiška 0 : 3 Radnik
Inova : Jahorina