4/4
15 : 20

Hrabra Igokea bez sreće protiv Zvezde

12.01.2019 Đ. MaleÅ”ević

KoŔarkaŔi Igokee doživjeli su deseti poraz u ABA ligi. Oni su poraženi u LaktaŔima od Zvezde, rezultatom 79-77.

Meč je od samoga starta bio neizvjestan i izjednačen. Igokea je imala vodstvo jednim dijelom prvog perioda ali je Zvezda bolje finiŔirala ovaj dio igre i dobila ga sa 20-18. Zvezda je bolje otvorila drugi period ali je Igokea uspjela na pravi način odgovoriti. U samoj zavrŔnici prvog poluvremena Igokea je imala i Ŕest poena prednosti ali na poluvremenu je ipak imala dva poena prednosti.

Zvezda je napravila seriju i doÅ”la je do pet poena prednosti na startu trećeg perioda. Igokea se konsolidovala i uzvratila serijom 14-5. Domaći su svoju prednost sačuvali i sa tri poena prednosti uÅ”li su u poslednji period. Zvezda je zaigrala mnogo agresivnije u poslednjem periodu i doÅ”la je do pet poena prednosti. Igokea se nije predavala i trojkom Lukovića priÅ”li su na poen zaostatka. Zvezda je imala problema na izvođenju lopte, možda je bilo i pet sekundi ali sudije su pustile i Simanić je pogodio oba bacanja. AnđuÅ”ić je pogodio jedno od dva bacanja, MiloÅ”ević je uspio ukrasti loptu i Igokea je imala napad za pobjedu ili produžetak. Ipak, Radivojević maÅ”a trojku za pobjedu, AnđuÅ”ić dvojku za produžetak i Zvezda je ostala neporažena.

Zvezdu je do pobjede predvodio Reglend sa 18 poena dok je AnđuÅ”ić predvodio Igokeu sa 15 poena.