68 : 54

Leo istopio Čelik

10.01.2021 Administrator DC

ŽKK Leotar, Trebinje

U 14. kolu Prvenstva BiH ŽKK "Leotar 03" je na domaćem parketu pobijedio ŽKK "Čelik" iz Zenice

U 14. kolu Prvenstva BiH ŽKK "Leotar 03" je na domaćem parketu pobijedio ŽKK "Čelik" iz Zenice 68:54 (16:10, 17:18, 20:14, 15:12). Nakon večerašnje utakmice obje ekipe imaju skor od sedam pobjeda i pet poraza.

Malene su odlično počele i tokom prvih deset minuta bile su u prednosti od šest-sedam koševa da bi ovaj period završio sa 16:10. Tokom druge četvrtine gošće izjednačuju rezultat na 20:20, a nakon toga dolaze i u vođstvo od 20:24. Trebinjke su odmah izjednačile i ponovo prešle u prednost koju nisu ispuštale do kraja utakmice.

Na poluvrijeme se otišlo sa pet koševa prednosti za domaći tim 33:28.

Treći period igračice Milorada Nadaždina su dobile sa šest koševa to jest 20:14 i u posljednju četvrtinu ušlo se sa plus 11 koševa 53:42. Prednost iz treće četvrtine se povećava tako da je pet sekundi prije kraja bilo i plus 17 (68:51), ali na kraju utakmice na semaforu je pisalo 68:54.

Nakon utakmice trener Milorad Nadaždin je čestitao svojim igračicama jer su u četiri dana odigrale dvije velike utakmice, bez povrijeđene Zorice Gudelj.

"Trebalo nam je plus 13 za međusobni skor, a mi smo ostvarili plus 14 tako da su svi zadaci u dosadašnjem dijelu prvenstva ispunjeni. Sada igramo lagano, korak po korak. Već u srijedu igramo finale Kupa RS protiv Orlova i ja se nadam da ćemo i tu utakmicu dobro odigrati. Sve igračice su odigrale vrhunski i pokazale da su dostojne dresa kojeg nose", istakao je Nadaždin.

Narednu utakmicu Leotar 03 igra protiv KK "Orlovi" u Banja Luci.

Leotar 03 - Čeloik 68:54 (16:10, 17:18, 20:14, 15:12

ŽKK "Leotar 03": Kešeljević 25, Krivokapić 5, A. Jokanović, I. Daković, I. Jokanović, Dostinić 10, M. Daković, Milaković 15, Škrivan 2, Radovanović 8, Šapurić, Putica 3. Trener: Milorad Nadaždin.

ŽKK "Čelik": Indžić, Čaušević 3, Sinanović, Čajić 4, Pašalić, Kovačević 17, Selimović 20, Ahmić 3, Branzovski 3, Halimić 2, Mulić 2. Trener: Aida Kalušić.

Izvor:trebinjelive.info