67 : 66

Plej of zaribao u Trebinju

31.01.2021 trebinjelive.info

U 17. kolu Prvenstva BiH za žene ŽKK "Leotar 03" je pobijedio ŽKK "Plej of Ultra" 67:66 (13:22, 14:9, 21:13, 19:22). Ovo je deveta pobjeda Trebinjki, a šesti poraz Sarajki.

Pobjeda je izvojevana nakon dramatičnih 40 minuta igre, a ovom pobjedom Leotar 03 otvorio je put prema četvrtoj poziciji.

Domaće igračice dobro su počele i nakon šest minuta igre bilo je 13:8, ali gošće prelaze u vođstvo serijom 0:14 tako da je prvih deset minuta završilo 13:22.

Gošće nastavljaju sa serijom koševa i na početku druge četvrtine tako da vode sa 13:27. Tu seriju od 0:19 prekida Kešeljević iz slobodnih bacanja. Ovih deset minuta domaće igračice dobile su sa 14:9 tako da se na poluvrijeme otišlo sa 27:31.

Tokom treće četvrtine ekipe su se smjenjivale u vođstvu, ali su Malene u posljednjih deset minuta ušle sa plus četiri koša 48:44. U četvrtoj etvrtini opet klackalica jer su se obje ekipe smjenjivale u vođstvu, a koševima Nikšić gošće 12 sekundi do kraja prelaze u vođstvo od 64:66. Nakon dva tajm-auta po jednog od strane domaćina i gostiju, tri sekunde prije kraja trojkom Zorice Gudelj ekipa Milorada Nadaždina dolazi do velike pobjede.

Radost i sreća kod igračica domaće ekipe, a tuga i nevjerica kod igračica iz Sarajeva. Posebna priča je Marija Kešeljević koja je vrhunski kontrolisala utakmicu kao plejmejker iako joj šut nije išao ostvarila je tripl-dabl od 15 koševa, 10 skokova i 12 asistencija, a u poraženoj ekipi A. Alispahić je imala dabl-dabl sa 10 koševa i 13 skokova.

Nakon utakmice Milorad Nadaždin istakao je da e ovo bila odlična utakmica, ali da je pobjeda trebala biti dosta prije kraja riješena u korist njegove ekipe.

"Da smo izgubili ovu utakmicu ne bi mogli računamo na plej-of i zato je bio veliki pritisak na moje igračice. Samim tim je pobjeda značajnija i borićemo se do zadnje utakmice za četvrtu poziciju što je veliki uspjeh", rekao je Nadaždin.

Leotar - Plej Of Ultra 67:66 (13:22, 14:9, 21:13, 19:22

ŽKK "Leotar 03": Kešeljević 15, Gudelj 17, Krivokapić 12, Šapurić, I. Daković, Jokanović, Dostinić 3, M. Daković, Milaković 10, Putica, Škrivan 10, Radovanović. Trener: Milorad Nadaždin.

ŽKK "Plej Of Ultra":Bujak, Tekač 4, Bajrović 24, N.Alispahić 2, A. Alispahić 10, Čolpa, Musić, Z. Alispahić 7, Mlavica, Lisica, Pašić, Nikšić 19. Trener: Armin Šećerović.