1 : 1
1 : 1

Podjela bodova u derbiju kola

28.08.2021 Đ. MaleÅ”ević

Fudbaleri Liverpula i Čelsija odigrali su 1-1 u derbiju trećeg kola Premijer lige.

Meč se igrao u sjajnom tempu od početka. Prvu ozbiljniju priliku imao je mladi Eliot za domaće. U 22. minuti, Kai Haverc donosi vodstvo Čelsiju. Liverpul je potom napadao a Čelsi prijetio iz kontri. Najbolju Å”ansu propustio je Maunt. U zavrÅ”nici prvog poluvremena, Džejmsa lopta pogađa u ruku na gol liniji. Sudija mu je pokazao crveni a Salah je iskoristio penal.

U nastavku susreta Liverpul je na sve načine pokuÅ”ao iskoristiti igrača viÅ”e. Prijetili su Žota, Fabinjo, Henderson ali promjene rezultata nije bilo. Sa druge strane, Kovačić je imao dobru priliku.

Do kraja je ostalo 1-1 pa oba tima imaju po sedam bodova nakon tri kola.

Međunarodni fudbal Međunarodni fudbal Engleska: Premier League Liverpool Chelsea