25 : 34

Rukometašicama Gruda i Kup BiH

30.05.2022 Administrator DC

Finalnu utakmicu Kupa BiH za rukometašice  bolje su otvorile gošće iz Zavidovića imale su prednost od 3:1, da bi Gruđanke u 10. minuti izjednačile na 4:4. U nastavku su domaće napravile seriju od 5:0. Do kraja prvog poluvremena Krivaja je „došla“ na 4 gola zaostatka 17:13.

Početak drugog poluvremena ponovo pripada gošćama koje dolaze u 38. minuti na 17:19. Nakon  toga Grude pojačavaju tempo do konačnih 34:23 i četvrti put osvajaju Kup Bosne i Hercegovine.

ŽRK Grude – ŽRK Krivaja 34:23 (17:13)

Grude, SD „Bili Brig“, gledalaca : 200, sudije : Nedim Lipa (Sarajevo) i Adnan Muhtarević (Živinice), delegat : Damir Sobo (Banja Luka). Sedmerci : Grude 6(34), Krivaja 10 (6), iskjučenja : Grude 10,. Krivaja 12 minuta.

ŽRK Grude : Šumelj, Vujisić, Jelčić 5, Nikić ,Alpeza,  Boban, Petković 10, Lugonjić 2, Vujić 4, Džidić 1, Lovrić 7, Karačić, Boras, Zubac 1, Ilić 4. Trenerica : Zlata Zubac.

ŽRK Krivaja : S. Šehić, Bašić, Meinagić 4, Al.  Latifović 4, Bukvić 2, Ad. Latifović 1, Cerić 2, Mehanović 4, N. Šehić, Hamurović, Ćosić 4, Delić, Maglajkić 1, Šabić, Bajrić 1. Trener : Adnan Bašić.